Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mennyi munkából, időből,...

Mennyi munkából, időből, pénzből áll a vidéki állatok tartása?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat voltam mar videken, rengeteget voltam a rokonoknal nagyszuloknel, megyek majd a heten is. Mindig volt valami állat disznó, tyúk, liba, bárány, stb..

Ha tartok pl 20-30 tyukot, egyeb baromfikat, 2-3 disznot, akkor reggel/este az mennyi idot vesz el? Es milyen ugy az egesz?

Valaki, aki ezt tapasztalja?


Koszi :)

17f



2016. szept. 25. 18:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nagymamam lerendezi napi 2-3x fel ora alatt, csak etetes-itatas. Inkabb a takaritas, ami sok ido, de az meg eleg egy heten ketszer szerintem. Egy disznovagas egesz napos melo, a tyuknal, ha belejossz, akkor 1-masfel ora koppasztassal egyutt.
2016. szept. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
azért az is egy fontos kérdés az állat tartásban, hogy a terményt magad vásárolod vagy van esetleg földed ahol megterem?
2016. szept. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Baromfival nem olyan sok a gond, napi 20-30 perc alatt meg lehet oldani. A disznó munkásabb, bár önetetővel az etetés meggyorsítható, de takarítani minden nap kell. Állattartásnál a nagyobb gond az, hogy nincs szabadnap, minden nap el kell őket látni, vasárnap is, buli után is, esőben is, fagyban is.
2016. szept. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem jól összeválogatott állatoknál nem sok idő és 80% ban önellátó tudsz lenni,pl ló mindig kell,az lesz traktor helyett,akkor kell még kecske és pl1-2 bírka is melléjük,baromfiból,pulyka,liba,gyöngy és csak pár tyúk,pl 4db,nyúl és kész,ezekből simán ellátod magad annyira amennyire kell
2016. szept. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A ló az tényleg nem sok idő. A legigényesebb állatok egyike. Önellátó? Csak épp négyszer annyiba fog kerülni, mintha a piacra mennél vásárolni. Vicces egy válasz volt ez.
2016. szept. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Sok munka, sok pénz. Tartok két tehenet, 2 disznót, 1 mangalicát, 1 lovat, 1 szamarat, 2 kecske, 2 bárány, 3 kakas, 5 liba, 5 kacsa, 5 tyúk, 3 pulyka. Nem levágásra tartom őket, az aprómarhák közül a legfiatalabb is már 5 éves. Éves szinten több, mint 1,5 millió forint a tartásuk. Ebbe nincs benne az ólak fűtése, ami villannyal megy, az engedélyek, állatorvosi díjak, meg az a 12 millió, amiből az ólak épültek.

Tavasszal szeretnék mégegy lovat, egy szürkemarhát, és egy pónit, meg bővíteni az aprómarha állományt. Az etetés kb 1,5 óra, aztán a takarítás kb fél nap. Van egy alkalmazottam, aki takarítja az állatokat, de vasárnap egyedül csinálom.

2017. jan. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ti bolondok vagytok,ólfűtés,állatorvos?Minden hozzáállás kérdése!Vegyétek például nagyapáink életét kik villany nélkül 12 gyerekkel és egy kupac állattal is éltek,boldogan.Az utolsó válasz pontatlan és fölöslges dolgokat tartalmaz.Azok a modern kori elvárások amiknek nem kell megfelelni hisz jobb az állatnak is ha nem oltogatják és élheti természetes életét.Valamint azzal sem vagyok kibékülve hogy a ló az bajos állat,sok gond van vele.A ló a gazdaság elengedhetetlen része,hiányában megszűnik a munkálatok nagy része!Tartása a leg könnyebb ugyanis különös igénye nincs a körmölésen kívül!De nézzünk meg pl 1 bírkát!Körmölés,nyírás,takarmányozás,legeltetés,elletés!Nah ez a bonyolult!Hogy miért akit érdekel írjon külön.Valamint nem kell megbolondulni!Attól még mert van tanya nem kell minden állatot tartani minden mennyiségben.Csak tudatosan!Amiket fent leírtam tökéletesek egy család ellátására.A kulcs a föld mennyisége!Abból kell min 30 ha.Ha az meg van nincs lehetetlen csak tehetetlen!
2017. jan. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A hobbi tartás mindig drágább.
2017. jan. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
tudtátok hogy van olyan disznótartási forma is ahol egész évbe nem kell ganézni és az ellátás is minimális?Miért hiszik azt hogy a disznót zárt olba kel tartani,fekszik a saját szarába,nem tud mozogni...?Hisz lehet neki fillérekből csinálni 50 cm magas villanypásztoros kerítést,egy 3 oldalú max 1 m magas deszkaólat kibélelve szalmával és egy homokos kifutót.A gond hogy az emberek buták!Ezt el kell fogadni!A tyúkot fűtik télen,a lovat bezárják estére és eső elő a disznót ólba tartják ,a lónak a jászolt a falra teszik stb.Az állattartás nem bonyolult de egy életre szól és sok idő.Akinek nincs ideje,dolgoozik és egyéb az ne kezdjen bele.Va itt is egy válasz a kérdés alatt említ egy rakat jószágot meg e csupa baromságot aztán csodálkozik ha drága meg nem ér rá.Csak a pónit had említsem meg!Az egy díszállat de ugyanúgy körmöld abrakoltasd,legeltesd,szálastakarmány és egyebek.Na látjátok?Itt a baj!A tudatlan állattartás!
2017. jan. 7. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
1.értek hozzá, 2.nem azt mondtam, hogy drága, hanem hogy nekem mennyibe van a hobbi tartás, 3. Hidd el agrármérnökként értek a dolgokhoz, 4.időm nem mindig van, de ezért tartok alkalmazottat
2017. jan. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!