Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Egy fejős vagy vemhes tehén...

Egy fejős vagy vemhes tehén tartása mennyibe kerül egy hónapban?

Figyelt kérdés

Mennyibe kerül, ha semmit nem tudok megtermelni, illetve mennyibe ha esetleg a széna egy részét illetve kukoricát meg tudom termelni. Mik a kötelező oltások ha vannak, illetve mik a kötelező állatorvosi költségek?

Érdekelne a tehén tartás, tehát ha valakinek van tapasztalata, akkor örülnék ha megosztaná. Tejelő, kettős hasznú, és húshasznú fajták is érdekelnének. Melyik éri meg jobban? Persze nem meggazdagodni, vagy megélni akarnék belőlük. Tehát: mennyibe kerül a havi takarmány, az állatorvos, és kezdőknek mit javasolna.

Köszönöm!



2016. máj. 23. 23:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Tekintsünk el az istállótól, feltételezem hogy az megvan. Nyári hónapokban olcsóbb a tartása mert kaszálsz neki, vagy legelteted akkor kevesebb szénát kell neki adni. Fejősnek abrakot ugyanúgy adni kell, én kukorica-árpa-tritikálé darát adok nekik, kicsit megnedvesítve. reggel-este olyan 5 kilogramm mennyiséget. napközben szerencsére tudnak legelni, este meg adok 1-1 nagy villa szénát nekik. Télen már drágább mert akkor mindent a szénával kell pótolni. Lucernát és gyepszénát adok nekik, plusz csemege csutkát is ha találok jó áron. abból 1 körbála 1 tehénnek nálam kitart egy hétig is. Így már tudsz számolni. Féreghajtót adok nekik évente kétszer, annak az árát pontosan nem tudom most.
2016. máj. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. máj. 26. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!