Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Melyik az az emlős, amivel...

Melyik az az emlős, amivel helyettesíthetem a birkát?

Figyelt kérdés
Energia ültetvény közötti területet kellene lelegelni. Birkát nem szeretnék, mert hangos, meg nyírni kell. Kecske hasonlóan hangos, ráadásul nem is legel, amíg van más. Zergét lehet valahol szerezni?
2017. jan. 30. 10:52
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Fideszes választók.
2017. jan. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Teve.
2017. jan. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tyúkok. Hidd el úgy lerendezik kis idő múlva a füvet 😀

Csak ugye akkor el kell keríteni az ültetvényt,hogy ne széledjenek szét.

2017. jan. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan pontozz le, de szerintem semmilyen állatot ne tarts, a birkánál igénytelenebb nem létezik. Évente egyszer körmölés, nyírás, fürdetés, ez sok munka?...


A hangja (ami egyáltalán nem hangos még akkor sem, ha nyájban van, ugyanis ok nélkül nem bégetnek) pedig kit zavarna két tábla növény között?

2017. jan. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mindegyik hangos és sokan kakál.

Képzeld, mindegyikkel foglalkozni kell, hiszen nem önellátóak.

Attól függően válassz haszonállatot, hogy mekkora hellyel rendelkezel, hiszen este ezeket az állatokat be kell ám terelni egy ólba. Teljesen mindegy, hogy birka, kecske, tyúk, tehén, zerge, kacsa, nem hagyhatod kint a szabad ég alatt. Egy csirkeólba pedig nyilván nem tudsz zergét tartani, sem nagyobb állatot. És ilyen időben meg különösen oda kell figyelni, hogy az ól jól le legyen almozva, itató mindenféleképpen kell neki, és mivel tél van, így a friss zöldtakarmány, amit legelni tud, nem elegendő energia- és táplálékforrás, hiszen nincs bennük annyi vitamin és ásványianyag, valamint sokkal kevesebb ilyenkor a növények víztartalma is. Szóval ilyenkor plusz takarmányozni nem árt. (De nem minden esetben kötelező.)

Amúgy gondolom szabadtéren van a föld. A fagyos földet és növényeket akarod legeltetni az állattal?

Szóval ez nem csak annyi, hogy hopp legelésre kellene egy állat, amit kicsapok a mezőre, aztán ha elvégezte a munkát, akkor mehet amerre lát, vagy újrakezdi.

2017. jan. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szerinted van ilyen,bírka,liba,ló,tehén,ezek azok amik szépen legelnek,max a disznó de az inkább feltúrja,de az nem hangos legalább :D
2017. jan. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A kérdést azért írtam ki, kedves 5-ös, hogy ha kapok valami tippet, melynek alapján eldől, mire esik a választás, akkor fel tudjak készülni. Mind technikailag, mind ismeretek terén. 58 éve úgy élem az életemet, hogy mindent megtervezek, érveket ütköztetek ellenérvekkel, körbejárom minden oldalról a dolgot, s csak amikor már biztos vagyok benne, hogy nem érhet meglepetés, akkor vágok bele.

Persze előfordul, hogy mindezek ellenére is melléverek a cimbalomnak. Mielőtt kijöttem Németországba, voltak kecskéim. Arra nem voltam felkészülve, hogy előbb eszik le a szomszéd ruhaszárító köteléről a klottgatyáját, minthogy lerágják a számukra "kijelölt" árokpartot. :-))

2017. jan. 30. 21:52
 8/8 anonim ***** válasza:

A kecskék mindent megrágnak.

Az emberről a bő ruhát is képesek lerágni.

2017. jan. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!