Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Milyen állatot érné meg...

Milyen állatot érné meg befektetési célból tartani (hal, madár, hüllő, emlős, kutya, macska, disznó)?

Figyelt kérdés
a haltól, a madaraktól, a hüllőkön át a birkáig gondolok itt BÁRMILYEN állatra, amit akár tenyészteni éri meg, akár egyéb termékét eladni (pl.: méhek - méz, tehén - tej, birka - tenyészteni levágni eladni: gyapjú+hús). Szeretem az állatokat területem is van elég, szóval mindenképpen szeretnék valami ilyesmibe fektetni.

2014. dec. 10. 15:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Fürj, nem a húsa miatt, hanem a tojásokat szokták venni, amolyan gyógykúrának.
2014. dec. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%
Komolytalannak vélem a kérdést, bármilyen állatot nem lehet bárhol tartani, befektetési céllal meg olyan vállalkozásba kell fogni, amihez ért is az ember, szakértelem nélkül biztos a bukás.
2014. dec. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%
Nem feltétlenül biztos a bukás. Hiszen mindent el kell egyszer kezdeni, és van amikor menet közben tanul az ember. Nagyon sok helyről lehet tájékozódni, a legtöbb segítség megtalálható az interneten is. Inkább csak megfelelő hely és tőke kell hozzá. Valamint kitartás.
2014. dec. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

a kérdés teljesen komoly!

az utolsó válaszolónak igaza van. az információ korát éljük, minden ami kell (beleértve magát az állatot, a takarmányt, és a szükséges szerszámokat, eszközöket is) 5 kattintás alatt elérhető.

viszont kérem lehetőleg a kérdést ne bíráljuk, hanem válaszoljunk rá! :)


a fürjes dolog érdekes lehet, már javasolták nekem korábban. :)

2014. dec. 11. 11:47
 5/12 anonim ***** válasza:
Talán vmilyen baromfi.Kutya nem éri nagyon meg.
2014. dec. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 zolidobos ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval. Ha nem tudod kiszámolni, megéri-e az adott tevékenység, akkor nem értesz hozzá, tehát a bukás erősen ott van a levegőben. amit Te "5 kattintással" megtanulsz, mi az egyetemen 5 évig tanultuk, utána még gyakorlat. Nem akarom a dolgot misztifikálni, de a Te érdekedben írok.

Javaslatom: alapos tájékozódás a szakirodalomból, gyakorlati tapasztalatszerzés egy már működő vállalkozásnál, precíz gazdasági számítás, és akkor kis tételben el lehet kezdeni a dolgot, majd lassan fejlődni.

Még egyszer mondom, a Te pénzed, a Te életed, csupán a jóindulat vezérel.

-állattenyésztő-

2014. dec. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kutya nem. Normalisan csinalva csak viszi a penzt. A tobbihez meg nem artana nemi tudas.
2014. dec. 12. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

zolidobos - úgy látom, te elméleti ember vagy. én is járok főiskolára, és sajnos pontosan tudom, hogy mit ér a gyakorlatban az amit ott megtanítanak (kivétel a tiszteletnek!). "A tett halála az okoskodás" - ugye, hogy Madáchtól idézzek.


Korábban foglalkoztam már néhány állattal, és ott is megtapasztaltam ezt. Nem az EU-s körülmények között tartott baromfi a legegészségesebb, hanem Mari néni csirkéi a falu végén, akik szanaszét vannak engedve egész nap. :)


köszönöm a jóindulatodat, azonban továbbra is leginkább válaszokat szeretnék kapni. Nem azért, mert "nem tudom kiszámolni, hogy megéri-e", hanem mert: egyrészt még nincs is mit kiszámolni, másrészt mert a valóságot nem is lehet!


a kérdésemmel csak ötleteket szeretnék kapni! :)

2014. dec. 12. 14:28
 9/12 zolidobos ***** válasza:
Sok sikert!
2014. dec. 13. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Ha ezzel akarsz foglalkozni akkor sertesek malac eladas vagy hizlalas es meg mehet melle par db hizo bika a sertesek sokszor kis penzt adnak a hizo bika keson nagy penzt
2014. dec. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!