Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Bármilyen madarat megéri...

Bármilyen madarat megéri gyűrűzni?

Figyelt kérdés
??

2017. febr. 15. 21:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

nem elég amit kapsz érte?

amúgy se valami nagy kereslet van erre a fajtára

2017. febr. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
De engem az érdekel a gyűrű az mennyi plusszt ér?
2017. febr. 16. 21:25
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha a bevételszerzés a célod, akkor bele se kezdj.

Már annak is örülhetsz, ha nullára kihozod a tyúkozást.


A jó minőségű temyészállatok beszerzése nem olcsó.



Kotlóssal nem érdemes keltetni, legalábbis brahmával, mert addig sem tojik. Ha kizökkented a kotlásból, akkor talán egy pár hét/hónap múlva ismét fog tojni.

Kotlóssal nem jó keltetni, mert lehet, hogy el se ül, ha mégis, lehet, hogy otthagyja a féyzket vagy megeszi a tojásokat vagy csak megfertőzi valamivel a csibéit (pl kokcidiózis, bélféreg, stb és a gyógyszer sem olcsó, de az elhullás sem). A fő probléma, hogy nem tudsz vele tervezni, lehet neked 20-50 tojásod, ha nem tudod eladni meg kikeltetni sem, kotlós hiányában.

1-2 hét után mehet rántottának.


Marha jól hangzik, hogy egy db tenyésztojás 300-500Ft, de ahhoz tényleg minőségi állomány kell.

Valamint csak március-április hónapban keresik a tenyésztojást, és ha valaki hobbiból csinálja és olcsóbban adja nálad normális állományból, akkor te egy darabot se fogsz tudni eladni abban az évben.


Ha esetleg keltetsz, akkor csak a szép állatokat tudod eladni, és főleg a tyúkokat fogják keresni.

A kakasokat majd eheted megfele, mindegy, hogy gyűrűs vagy nem, ugyanolyan lesz az íze.


Egyébként, aki minőségi állományt tart, az megismerkedik a hasonló emberekkel és cserélgetik egymás között a tojást.

Nincs rá kereslet.



Én sose néztem, hogy amit meg akarok venni az gyűrűs vagy nem, nem jelent semmit.

Láttam már hitvány állatot is gyűrűzve meg szépet is gyűrű nélkül.

2017. febr. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ sokat segítettél
2017. febr. 17. 14:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!