Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki allergiás, az mi a francér...

Aki allergiás, az mi a francért erőlteti a kutya, vagy bármilyen állat vásárlását?

Figyelt kérdés

A napokban már több ilyen kérdés is született, meg elég sokat lehet találni. Például:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__8370131-milye..

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__8370955-a-fiu..

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__8371882-menny..


Most komolyan, aki allergiás a kutyára, de gyógyszert nem akar szedni, az minek erőlteti ennyire? Valamit valamiért, nem? Utána meg pánikol, hogy mihez kezdjen az állattal, hova tegye...


2017. jan. 17. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Gondolom ahol a gyerek allergias ott nem tudtak...

De en sem ertem egyebkent.

2017. jan. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Ha később derül ki az allergia, akkor vannak gondok. A kutya felelősség, nem pár hétre veszi az ember. Ha valaki kutyát vállal, akkor az ezzel járó következményeket is vállalnia kell, a gondokat meg kell oldania.


Ha előre lehetett tudni az allergiát, akkor ezt én sem értem. Vagy legalábbis azt nem, hogy miért nem előre tervezték meg, miért nem lehet biztonságosan megoldani ezt a helyzetet, miért nem olyan fajtát választottak, ami nem vált ki allergiás reakciót.

2017. jan. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Ha valaki úgy akar kutyát tartani, hogy allergiás, azt nagyon nem értem én sem, mert ezeknek az eseteknek a többsége sajnos úgy végződik, hogy a kutyának mennie kell.

Persze választhat az ember ún. hipoallergén kutyát is, de ők sem plüssből vannak, csak esetleg nem váltanak ki olyan heves allergiás reakciót, mint a többi kutya.

Viszont bármelyik felelős kutyatartó kerülhet olyan helyzetbe, hogy a gyereke allergiás lesz. Ilyen esetre nem lehet felkészülni, mert ennyi erővel senki ne tartson kutyát, aki valaha gyereket tervez...

Ilyen esetben az embernek nagyon meg kell eröltetnie az agyát és kitalálni a mindenki számára legjobb megoldást.

2017. jan. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%
Mi cicát tartunk főleg lakásban, mindegyikünk allergiás a macska szőrre, szedjük a gyógyszereket, probléma megoldva. Mélységesen elítélem azokat az embereket akik inkább lepasszolják valahova szerencsétlen állatokat, csak mert nem hajlandók gyógyszert szedni rá.
2017. jan. 18. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
70%

Ezt én sem értem.

De ha pl a kutya 8 éves, 8 éve van velük a gyerek meg valószínű a kutya után születhetett. Ilyenkor nehéz a dolog.


Ettől függetlenül én adnék gyógyszert a gyereknek,mert ha akkor tünetmentes akkor jó.

Gyerek a pollenre allergiás akkor is muszáj gyógyszert szednie,nem vágathatnak ki fákat,bokrokat mert Pistike allergiás.


Viszont aki tudja,hogy allergiás miért akar kutyát azt tényleg nem értem.

2017. jan. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!