Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Skót felföldi marhát lehet...

Skót felföldi marhát lehet tartani Magyarországon?

Figyelt kérdés
És ha igen, mennyiért lehet hozzájutni? Arra gondoltam, hogy háznál tartanék egyet, mert olyan aranyosak :3

2017. febr. 25. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:
15%
Nem, hiszen skót.
2017. febr. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Vigyázz vele, mert a brexit lefolytatása után lehet vízum kell neki.
2017. febr. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
A felsőlajosi magánzooban most szereztek be 5 kislányt, még karanténban vannak. Ha van facebookod, meg tudod nézni: [link]
2017. febr. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

Ne vegyél dísznek marhát...

A takarmányozása nem 5 Ft, hely is kell neki, ja és ha már tartod ne egyedül, mert kell neki a társ. És nem a macska, meg a pók a falon nem társ neki, legalább kérődző legyen.


Az állat nem vitrinbe való váza, ezt mikor tanuljuk meg?

2017. febr. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem dísznek akarom tartani, ahogy egyik állatomat sem dísznek tartom. A papagájokat se kalitkában tartom, minden nap velem vannak, játszok velük, meg minden. olyasminek gondoltam a marhát, mint pl a kutyát. Simogathatós házikedvenc, amit én nevelnék fel, mikor már elválasztották.
2017. febr. 25. 22:38
 6/7 anonim ***** válasza:
55%

Csak a marha nem kutya, hanem teljesen más kategória.

Nem fog egy 6-700 (nem tudom súlyra mekkorára nőnek, elnézést, ha badarságot írtam) kg-os állat csaholva a szájában vinni a pórázt, vagy az öledbe ugrani. (Persze, gondolom nem erre gondoltál.)

Tartás ügyben sem ott van, mint egy kutya, hogy kutyaól (vagy fekhely, ha benti), évi oltások, meg a havi kaja. Nem.

Istálló (abba szalma, ganézás, hova teszed a trágyadombot?), aztán körmöltetés, legelő biztosítása és amellé még takarmány. Meg, mint írtam, fajtárs, vagy legfeljebb egy másik kérődző állat. (Elválasztás után fajtársak és korábbi tapasztalatok nélkül nevelni, szerintem túl nagy fa a fejszéhez).


Nem tudom, hogy milyen lehetőségeid vannak, de mindenképpen, ha nagyon ragaszkodsz hozzá nézz nagyon, de még annál is többet utána. Mert képen szép-szép, de az állatot tartani is sokkal másabb, több. (Nyilván tudod, ha nem csak plüsseid vannak.) Mérlegelj, hogy megtudnád-e adni a normális körülményeket neki, és ha nem, inkább ne tarts, vagy várj vele.


A sorokat nem lehurrogásból írtam.

2017. febr. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom az utolsó válaszolót miért kellett lepontozni. Igaza van. Különben is a marha haszonállat,nem háziállat. De ha van annyi pénzed rá,akkor tartsd nyugodtan.

De azt tudd,hogy a marha tényleg nem olyan mint egy kutya. Hiába te neveled fel,bármikor megrúghat,akár véletlenül is.

Pláne ha bikáról van szó. Nekem is vannak,haszonállatként tartva, pár hetes korától én nevelem őket, de attól hogy vágásra tartom őket,ugyanolyan szeretetet kapnak,mintha háziállatok lennének és mégis történt olyan hogy rámtaposott,ami nem volt kellemes egy 600 kilós állattól. Mikor a bika ivarérett lett,menzesz alatt alig mertem hozzá bemenni,mert majdnem eltörte a gerincemet ahogy a falnak nyomott. Pedig kezes jószág,én neveltem,de a "szag" ezt váltotta ki belőle. Szóval nem játék.

2017. márc. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!