Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Kisnyulak mesterséges táplálás...

Kisnyulak mesterséges táplálására a tehéntejes keverék vagy a macskatápszer vált be jobban? Milyen az elhullási arány?

Figyelt kérdés

Kinek hány nyulat sikerült felnevelnie?

Sok helyen azt írják, hogy a macskatápszer a jobb, máshol meg, hogy sok kisnyúl nem bírja. Én a tehéntej + tejszín + tojássárgája + szőlőcukor keveréket használom, de úgy tűnik, nem nagyon fejlődnek tőle. Vagy csak én adok nekik keveset? Nem akarom túlterhelni a gyomrukat.

Nem találtam semmilyen adatot arról, milyen életkorban mennyit kéne naponta gyarapodniuk, a napi adagról is csak annyit, hogy 20 ml, de nem tudom, hogy ez törpenyúlra vagy házinyúlra vonatkozik, ill. 2 naposra vagy 2 hetesre, mert bizonyára van különbség.


2017. febr. 27. 10:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Mi régen macskatápszert használtunk de az 5 nyusziból csak 2 élte túl :/
2017. febr. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Tehén tejet semmikép sem szabad! Én kecske tejjel szoktam,meg gyerek tápszerrel, de nem kell sokáig.16. naptól már lehet kínálni táppal magvakkal de még igényel mellé tejet.kb:21-23 napra át áll szálas takarmányra tápra.De nagyon figyelni kell hogy nehogy felfújódjanak!Egyszer kell etetni naponta.Ami még fontos hogy kb 30 fok kell nekik! Kb 25 nyulat indítottam így el és 4 -5 hullt el belőle.
2017. márc. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!