Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mi lehet a baja a kismalacunkn...

Mi lehet a baja a kismalacunknak? (többi lenn)

Figyelt kérdés

Kb. 1 hónapja vettünk egy kb. 20-25 kg-os kismalacot. Kedves jó apám adott neki egy kis lekvárt, mert miért ne? Holott köztudott, hogy a kismalacokkal óvatosan kell bánni. Szóval, a malackánknak kb. 4-5 napig hasmenése volt, aztán megállt neki. Tehát most nincs hasmenése, de teljesen bágyadt, nincs semmi étvágya. Egyáltalán nincs jól. Csak fekszik az ólban, se nem eszik, se nem iszik.


Tegnap reggel látta őt az állatorvos, adott neki valamilyen injekciót, amitől délutánra jobban lett. Még evett is egy kis rántott levest. Csalánteát is főztem neki, abból egy kicsit kortyolt tegnap. Gondoltam, hogy majdcsak helyrejön már szegényke, de ma úgy tűnt nekem, mintha stagnálna, illetve rosszabbodott volna az állapota.


Azt mondta az állatorvos, hogy bélfertőzése van. Hát nem tudom. Valószínű, hogy valamilyen bélbetegsége lehet. Csak nagyon aggódom, mert ma semmit nem evett, nem ivott.


Szerintetek mi lehet a baja? Összefüggés lehet a mostani állapota és a hasmenés között?(mostmár nincs hasmenése, normális a széklete, csak étvágytalan és kedvetlen)


A neten utánaolvastam ennek a betegségnek, de mivel nem vagyok állatorvos, ezért elég nehéz megfejtenem a betegség okát, és gyógymódot találni rá.


Volt már másnak is ilyen problémája a kismalaccal?

Mit tudnátok javasolni? Mit csináljak?


Normális válaszokat előre is köszönöm!



#beteg #kismalac beteg #kismalac kedvetlen #kismalac bélfertőzése #bélgyulladás elleni praktikák #kismalac betegsége
2017. máj. 3. 20:34
 1/2 anonim ***** válasza:
45%

Szia. Szerintem próbáld meg a kakasport adni neki (neotesol) Mi mindig azt adtuk hasmenésre. Szarvasmarhának is + mi még kamillateát meg széntablettát feloldva a vízbe. De mivel nem tudni,hogy a malacodnak mitől megy a hasa,így szèntablettával inkább ne próbálkozz,mert az hasfogó és lehet,hogy jobb lenne ha kiürülne a szervezetéből a kórokozó. Elég nehéz úgy kezelni,hogy nem tudjuk a pontos diagnózist,ráadásul nem vagyok szakértő.

De ha volt kint állatorvos,nem mondott semmit? Székletvizsgálatot nem csinált?

Annyit tudsz mèg tenni,hogy az ólat tisztán tartod. Ha át tudod zárni valahova a malacot,akkor addig fertőtlenítsd ki a helyét. Neomagnolos oldattal locsold fel,vagy perzselèssel is fertőtleníthetsz,ha nem fából van az ól.

Találtam egy oldalt,olvasgasd el

[link]

2017. máj. 4. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod!


Készítettem neki egy kis, híg rántott levest pár szem köménymaggal és csalánteát.

A széklete már rendeződött, normális állagú, csak nagyon bágyadt és kedvetlen szegényke. Tegnap szinte semmit sem evett, ivott. Ezért aggódtam annyira.


Azt mondta az állatorvos, hogy bélfertőzése van a kismalacnak.


Gondolom az állatoknál is hasonlóképpen lehet, mint az embereknél, hogy egyik állat könnyebben, a másik nehezebben gyógyul meg a betegségekből.


Mikor hoztuk őt, akkor volt kifertőtlenítve teljesen az ól. Most is tiszta szalma van alatta, kellő mennyiségben.

2017. máj. 4. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!