Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Másfél napos bárány, anya...

Másfél napos bárány, anya nélkül maradt, mit, hogy csináljak?

Figyelt kérdés
Tegnap született és ma reggel pusztult el az anyja, adtam neki tejet viszont evett volna még. Félek, hogy elcsapja a gyomrát, ezért nem mertem többet. Arra lennék főleg kíváncsi, hogy mennyi tejet kell egyen mennyi időközönként.

2017. máj. 13. 06:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

3-4 óránként jó lenne etetni, de ha meg tudod oldani, 2 óránként. Mennyiségre amennyit megeszik, most kb 2 decit. De lehet nem fog annyit meginni, lehet többet is. Èjszaka is kell etetni! Tehéntej mehet neki, de jó lenne ha meg tudnál fogni másik anyát hogy attól is szopizzon. (Elèg nehéz lefogni ilyenkor őket).

Szüleim bárányt tenyèsztenek, nagyon lelkiismeretesen, egyet sem hagynak elveszni. Náluk is sokszor volt hogy nekik kellett etetni a kicsit, mert az anyja nem fogadta el. Náluk ez volt az etetèsi rend: reggel fèl 7, de 10, du 2, du 5, este 10, èjjel 2.

Nem tudom hogy minek tartasz bárányt, de azt jó ha tudod, hogy mivel te fogod felnevelni a kisbarit, hozzád fog kötődni, ha meghallja a hangod rögtön oda fog szaladni, követni fog állandóan... szöval ezzel csak azt akarom mondani, hogy ha arra tartod hogy majd levághasd, olyan lesz mintha a kutyàtad, vagy ha nagyon àllatszerető vagy, akkor mintha a gyerekedet akarnàd majd levàgni.

2017. máj. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vidd el egy ismerőshöz akinek van kecskéje,majd az felneveli.
2017. máj. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Tegnap született és ma reggel pusztult el az anyja"


Ennek amúgy mi értelme? (valójában a >tökéletlen< természethez szólna a kérdésem)

2018. ápr. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!