Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mitől lehet bedagadva a 2...

Mitől lehet bedagadva a 2 napos bárány feje?

Figyelt kérdés
A gyermekeim kaptak 1-et. (4-es ikrekből 1-et). Az első két napon jól volt , jól evett virgonc volt. Ma délután óta nem eszik és dagad a feje ! Az orránál teljesen hideg . Bent van a meleg szobában . Egy birkásnak megmutattam o azt mondta hogy egyedül érzi magát és hiányzik az anyukája , de az előbb vettem eszre rajta 2db pöttyöt ami harapásnak tűnik de a távolság közöttük pici . Mintha egér csinálta volna . Lehet hogy megharapta es meghal a bari ? Kerlek válaszoljatok !!
2014. jan. 28. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem értek konkrétan a birkákhoz, de logikus, hogy egy szinte újszülött kis állatnak az anyja mellett a helye. Nem csodálnám, ha elpusztulna. Nagyon felelõtlenek vagytok!
2014. jan. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Surgossen meg ha teheted ma keres fel egy allatorvost..... Enis jartam igy. Nekem k**** patkany harapta meg es el is pusztult reggelre..... :'(
2014. jan. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mar ne is haragud 1-es valaszolo. Emmiat hogy elhoztak az anyatol nem kellene ilyen baja lenni csak max begetne. Ezt mar tapasztaltam....
2014. jan. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Állatorvosnak meg kellene mutatni, az egyedülléttől nem dagad be a feje egy állatnak.

Ha dagad a feje, és ez továbbterjed, akkor meg is fulladhat. Ha sérülés nyoma látható rajta, akkor elfertőződhetett, egy ilyen apró állatnak nincs még teljesen kifejlett immunrendszere, úgyhogy ha nem kap orvosi segítséget, akkor valószínűleg el fog pusztulni.

Meg tudjátok mérni egy hőmérővel esetleg a hőmérsékletét otthon. Ha 40 fok fölött van, vagy 38 alatt, az nem jelent túl jót.


Milyen fajta juh egyébként? Lehet nem elég életképes, az ikerellésre való tekintettel. Az ikrek sokszor gyengébbek, de ez fajtától is függ.

Enni mit kap, mennyit és hányszor? Kapott elég föcstejet születés után? A köldökzsinór beszáradt?

2014. jan. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem ítélkezést kertem hanem tanácsot . Kedves első válaszoló: te tényleg nem értesz a birkákhoz ! azért van nálunk mert az anyja nem etette , a tulajdonosa csak 2 bárányt hagyott. A másik kettőből egy nálunk van . Kedves második: lehet hogy patkány volt mert idáig kint volt a mellek épületben . Tavaly is volt barink de nem történt semmi vele, szépen felnőtt . Tanultam az esetből . Holnap lemérgezem az összeset !! :( Egy perce halt meg a bari !!! :,(
2014. jan. 28. 20:47
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as : Köszönöm :) . Kedves 4-es : A fajtája Merino volt . Tehén frocstejet kapott naponta 6x , 3 óránként nem egész 2dl-t . Az anyukájától kapott egy "szopásnyi" frocstejet. De tudott pisilni és kakálni is. Tavaly nem volt semmilyen baj . Akkor is felneveltünk egyet . Hat mostmar sajnos mindegy . Nagyon sajnálom. DE HOLNAP MEGDÖGLESZTEM AZ ÖSSZES GYILKOS PATKÁNYT !!!
2014. jan. 28. 20:58
 7/8 anonim ***** válasza:

Hat nagyon sajnalom.... :'( :'( :'( Szegeny.. :'(

A tehen tej nem jo!!!!!!! A tehentejet kevert desztilalt vizzel. De mind kettot forrald fel. Hust le es utanna ad a barinak. De a tehentejtol nem dagad fel a feje....

Ilyenkor mikor ilyet tapasztalsz hogy valami nem stimmel vagy nem atlagos AZONAL hivj allatorvost. Hidd el tapasztaltam. Nekem igy halt meg egy 200.000Ft os fajtatiszta torzskonyvezet suffolk kosom. Azt hittem csak hogy nem ehes vagy nem tom es nem foglalkoztam vele.Azt delutanra el is pusztult....

Ez meg kezdo koromba volt. Azota ha nem eszik, nem iszik, kohog stb. Azota mindig rogtont allatorvost hivom. Igaz hogy kicsit draga de most ott a 200.000Ftos kosnal kb. 10-20.000ft nem szamit.....

2014. jan. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nincs ötletem, feltétlenül hívd fel az orvost, akár többet is, ha tud és ha szükséges, úgyis kimegy.


Nekem is volt bárányom, az anyja elrúgta, úgyhogy hazahoztam, az ágyam mellett aludt, teljes tehéntejet kapott, nem lett tőle semmi baja.

2014. jan. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!