Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Vajon kotlik a tyúkom?

Vajon kotlik a tyúkom?

Figyelt kérdés
Van tyúkom,van kakasom. A tyúk 3 napja nem kell fel 2 tojásról. Nem eszik nem iszik,csak ha oda rakom neki. Vajon kotlik? Illetve 5-10 tojást szeretnék alá pakolni. Mennyibe kerül a magvas tojás darabja?

2017. máj. 21. 11:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg kotlik. Ha normál házi tyúkról van szó, akkor kb 18-21 tojás fér alá. A tojás ára fajtától függően kb. 100-300 ft között van.
2017. máj. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Japán tyúk! :D Köszi a választ.
2017. máj. 21. 11:46
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Japán tyúk alá 10 db tyúk tojást szoktam rakni. A sajátjából 13 db-on szokott ülni.
2017. máj. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nekem nem kell rengeteg kiscsibe. 5-6db-ra gondoltam :D
2017. máj. 21. 12:26
 5/10 A kérdező kommentje:
Még annyit kérdeznék,hogy ugye nem kell különzárni őket? Van 5 tyúk és 1 kakas. Csibe koruk óta úgymond együtt vannak. Nem bántják egymást. Azért nem akarom külön rakni, mert nem lenne rá hely. :/
2017. máj. 21. 12:28
 6/10 anonim ***** válasza:

Hiába csak pár csibét szeretnél, elég nagy rá az esély hogy nem kel ki az összes tojás vagy nem marad mind életben, és elég szívás 1-2 kiscsibével szenvedni csak. Inkább rakj alá 13-at a sajátjából, abból biztos szinte hogy nem lesz 13 csibe!

Egyébként célszerű elzárni, már nem azért mert bántják hanem mert alátojik a többi, és vagy összetörik a tojásait vagy bekeveredik másik tojás ami már nem ugyanakkor kel ki.

Minden nap vedd le a fészekről enni, inni és hogy elvégezze a dolgát, vannak olyan tyúkok akik olyan mélyen kotlanak hogy elpusztulnának maguktól a fészken. Egyébként a legegyszerűbb dologból látni hogy kotlani, folyamatosan kottyog, károg ha megzavarod a fészken és felfújja magát. :)

2017. máj. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi, raktam oda neki kaját, vizet. Igen felfúja magát, kotyog, és csíp :D
2017. máj. 21. 12:53
 8/10 A kérdező kommentje:
Szerintem veszek inkább alá tojást. :)
2017. máj. 21. 12:54
 9/10 anonim ***** válasza:

Nincs egy gyertya vagy asztali lámpa háznál???

Sötétíts be vagy este oltsd ez a világítást. Tartsd a gyertya felé a tojást és meglátod a szemet benne. Ha nincs benne semmi akkor keltetésre alkalmatlan, fogyasztásra jó. Kb 3 perc 10 tojás "lámpázása". Tíz napnál idősebb tojást ne rakj a kotló alá. A boltban ingyen elvihető papír dobozból csinálhatsz, 40*40*35 cm-es elég. Pár lyukat kell vágni rajta, a levegőzés miatt.

2017. máj. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Vettem magas tojást már. 90% hogy azok. Még a házilag készített lámát is megmutatták hogy kell. 06.01.-én nézem hogy melyik alkalmas tovább a költésre. A tyúkot pedig tegnap elköltöztettem a többi közül. Köszönöm a válaszod.
2017. máj. 24. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!