Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Sertéstelepen dolgozok. A...

Sertéstelepen dolgozok. A bőröm illetve a hajam átvesszi a diszno "szagait" hiába fürdök napi 2x akkor is. Lehet ez ellen tenni valamit?

Figyelt kérdés

2017. máj. 23. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Keress másik munkahelyet.
2017. máj. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Szódabikarbónás fürdőt próbáltad?

Szagtalanít és jót tesz a bőrnek is.

2017. máj. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyszer egy vágóhíd tetjét szigeteltük. Az hogy csak reggel ettünk az egy dolog, napközben egyszerűen nem bírtunk, de még este is az "orrunkban volt a szag".

Családtagok mondták, hogy bizony ők még fürdés után is érzik a szagot. Pedig az udvaron ledobáltam a ruhákat és csak a tetőn jártunk!

2 hét volt, szörnyű! Szóval tudom milyen, de nem tudok mást mondani! Mondj fel!

2017. máj. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A szódabikarbónás fürdő amúgy nem tesz jót a bőrnek.

A bőrbarát mosakodószerek pH-ja nem véletlenül 5.5

Azaz savas a bőrünk a normál bőrflóra laktobacillusai miatt.

A szódabikarbóna meg lúgos, és tönkreteszi a bőrflórádat...

2017. máj. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire használ (valószínűleg nem), de lehet kapni acél "szappant", ami állítólag eltünteti a szagokat a bőrről.
2017. máj. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Csak az segítene ha egy belebújós, kapucnis overallt használnál mint munkaruhát + védő kesztyűt. Érted, nem sima overallra gondolok, hanem olyanra mint amit pl. a bűnügyi helyszínelők használnak, vagy az ANTSZ emberei mikor gázosítani mennek.
2017. máj. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is dolgoztam 3 hónapig.


Ha az állatok közé kell menni, akkor ezzel jár.


A fürdés nem segít.

Esetleg, ha uszodába órákon keresztül áztatnád magad....

2017. máj. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem tudsz ettől a szagtól megszabadulni. Valahogy mintha beleivódna a bőröd alá is.

Én a tehenészetben dolgoztam, és hiába volt külön munkaruha, amit ki se hoztam az öltözőből, hiába zuhanyoztam a munka után benn és otthon is, akkor is ez volt, az a tipikus édeskés tehénszag mindig érezhető volt. ez vele jár azzal, ha valaki sok időt tölt állatok közt.

2017. máj. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!