Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Külföldre mennyire nehéz nagy...

Külföldre mennyire nehéz nagy mennyiségű mézet exportálni? Hány száz/ezer méhcsaládra lenne (teoretikusan) szükség, ha évi tíz millió forint nettó bevételt szeretne a méhész elérni egy "rosszabb" évben?

Figyelt kérdés

Jobb év: 30-40 kg vegyesméz kaptáranként.

Rossz év: 10-20 kg vegyesméz családonként.


Tudom, ezt bírni is kell(ene), egy méhész jó, ha háromszáz családdal képes foglalkozni (ezért írtam ki, hogy elméletben).


2017. máj. 26. 16:40
 1/2 anonim válasza:
Én szerintem nagyon keveset írtál, bár megmondom őszintén én nem, hanem a tesóm jártas ebben. Az adataid szerint 1000 család elég, de szerintem egy jó évben, jó helyekkel 300-al is el lehetne ezt érni. Csak ahhoz tényleg minimálisra csökkenteni a teleléssel járó veszteséget (hogy akácra már legyen 300 erős család), figyelni arra, hogy ne legyen rajzás és a magyar törvények szerint hatékonyan védekezz betegségek ellen. Arról sajna már fogalmam sincs, hogy milyen külföldre exprotálni, de szerintem mivel szigorúan szabályozzák máshol is értékelhetik.
2017. máj. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Feltételezve hogy ugyanannyi rossz év van mint jó, 35 kg/ családdal lehet átlagban ez alapján számolni. Teoretikusan, ha annyi akácod van mint bármi más, és az akácra 2000-et, a többire pedig 1500-at számolsz, akkor 10000000/30*(1500+2000)/2 = 121,21, azaz 122 családra volna szükséged.

Ez a nettó árbevétel.

Ha a profitra gondoltál, na az bonyolultabb. És tök más. :D

2017. júl. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!