Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Ha ennyire sok veszélye/akadál...

Ha ennyire sok veszélye/akadálya van a méhészkedésnek, miért éri egyeseknek még mindig meg belefogni a méhtartásba?

Figyelt kérdés

Vírusok, baktériumtörzsek, atkák, vegyszerek, klímaváltozás esetleges negatív hatásai, lopás stb...


És akkor még a többi méhészre veszélyt jelentő kezdő méhészek tevékenykedéséről nem is beszéltünk.


Hiába kiemelten fontos, hogy asztalra kerülő élelmiszereink túlnyomó többségét tavasszal méhek porozzák be, de van olyan méhész, akinek élete munkáját tette tönkre egy tiltott vegyszereket használó gazda!



2017. máj. 27. 10:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Bár most eléggé keresztbe fsta a kínai ukrajnából származó méz az Eu belső piacát, de ezelőtt elég jól meg lehetett élni belőle. Annyira nem igényel nagy pénzügyi befektetést (nem kell több100 hektár termőföld hozzá, sem hatalmas üzemcsarnok,stbstb). Ahhoz képest szakértelmet viszont nagyon. Aki ért hozzá, belevághat és képes hasznot termelni.


Ez az, ami kezd erősen kérdőjeles lenni az én szememben is. Bár már nem méhészkedek, de volt pár jó évem velük. Szerettem csinálni, hihetetlenül megnyugtató.

Ha az embernek sikerülne háztól eladni, akkor a boltinál jóval olcsóbban, de még mindig jóval a felvásárlási ár fölött tudna haszonra szert tenni. Csak van 1-2 "termelő", aki elrontja a szakma hírnevét, és rányomja a bélyegét sajnos a többségre :\

2017. máj. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 szabóméhészet ***** válasza:
100%

Méhészkedni csak megszállottan lehet.Én 13évesen kezdtem,44vagyok.Ha a méhek egy deka mézet nem termelnének akkor is lennének méheim.Aki a pénzt látja benne,az jobb ha neki se áll.Ugyanis a méhe csak kölcsönad nekünk.


Azzal viszont nem értek egyet hogy alig kell pénz a méhészethez :)))) Valóban nem kell 100hold föld,de minden cucc megvan egy 150 családos méhészethez,amivel az ember a saját munkáját könnyiti,az akár elérheti a 20-30millió forintot is.

2017. máj. 29. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A baromfitartásnak legalább ilyen komoly veszélyei vannak, mégis csinálják.
2017. máj. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Akiknek látod,hogy ezek ellenére méhészkednek minimum 20 éve kezdtek bele. Ők még úgy ahogy fel tudnak állni az ilyen helyzetekből. Aki a 0-ról indul,az sokszor nem tudja,hogy mit kellene tennie. De most sokat romlott a méhészet ágazat. Nem is a pénzről beszélve,hanem a méhek egeszségétől kezdve a vevők eltűnéséig minden...
2017. nov. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!