Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Csirkéim, kiszórják, kiverik...

Csirkéim, kiszórják, kiverik a vegyes darát az önetetőből. Hogyan etessem őket?

Figyelt kérdés
4 hetesen vettem őket,és már akkor is egyszerűen több a dara alattuk,mint amit megesznek.Több féle önetetőt próbáltam,és mindegyikből ezt teszik.Válogatnak ?Kukorica,búza ,árpa,napraforgót darálok frissen,vegyesen,és ezt kapják.Megfigyeltem,hogy úgy esznek,hogy a csőrükkel teljesen kicsapkodják a földre,és azt már nem eszik meg,Mit tegyek ,hogy ez megszünjön?.hiszen így majdnem az összes takarmányy kárba veszik.Kijárósak,és annyit kapirgálnak,amennyit akarnak,zöld is van.

#csirke #válogatás #kiszórják a földre
2017. júl. 22. 06:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Válogatnak. Ami nekik nem tetszik "arrébb" tolják a csőrükkel. Van valami a darában amit nagyon szeretnek,vagy valamilyen hiányuk van s azért keresgélnek a darában. Az is lehet hogy sokat adsz nekik s eljátszodják. Szerintem adj kevesebb talarmányt. Figyeld meg,hogy mit fogyasztanak a darából s mit nem.
2017. júl. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ilyenkor addig nem szoktam adni nekik, amíg fel nem eszik a földről.
2017. júl. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ne adj nekik amíg rendesen fel nem eszik. megeszik mindent úgyhogy fel fogja azt is enni.


[link]


ez nagyon jó féle

2017. júl. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Miért darát adsz nekik? Szemes takarmányt a földről is feleszik. Azért van a zúzájuk, hogy meg tudják emészteni a kemény magvakat is.


Amúgy meg valószínűleg túleteted és azért válogatnak.


Hány csirkéd van és mennyit adsz nekik?

2017. júl. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az lehetséges,hogy túletetem,őket,mert 3 db önetető van ,amibe 1 vödör kevert dara fér egyenként. Próbálkoztam szemessel,hogy közé tettem a búzát,árpát pl.de kidobálták azt is. 92 db csirke van.Most 2 napja szó szerint nem adok nekik csak minimálisan,és állandóan szaladgálnak utánam,ha kimegyek hozzájuk.KÖSZÖNÖM MINDENKINEK A SEGÍTŐ TANÁCSAIT, igyekszem megfogadni.
2017. júl. 24. 11:53
 6/6 anonim ***** válasza:

Az etető vályú felső peremét úgy kell beállítani, hogy a bögy felső részéig illetve a nyak alsó részéig érjen!! / Deszkát vagy téglát, járólapot a vályú alá./

Az etetőt csak 1/3 1/2 kell feltölteni, esetleg gyakrabban feltölteni.

A tojótyúk napi fogyasztása 125g zárt tartásban. / Ha egy vödör darát 7kg-nak veszünk a három etetőben betöltött élelem, 168 tojónak az élelem mennyisége, zárt tartásban.Sok és felesleges a csirkéknek./

A szemes takarmányból, tömegre kevesebbet fogyaszt. Gyorsabban jelentkezik a jóllakottság érzése.

2017. júl. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!