Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » 2 kérdés tyúkokkal kapcsolatban?

2 kérdés tyúkokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

1.

Van egy kakasunk, tavalyi kelés. Olyan kis hülye, hogy hagyja hogy a tyúkok lecsipkedjék a tollát a combjáról és nyakáról. Már majdnem teljesen kopasz ezen a 2 részen. Most külön van zárva egy ideje, de mivel az évnek ezen a szakaszában ki szoktak lenni engedve az udvarra, így ugyanúgy csipkedik. Egyébként éjszakára, és ha nincsenek kint az udvaron külön vannak. Mit tehetek ez ügyben? Valamilyen plusz táplálékkiegészítő esetleg?

Másik kérdésem. A szomszéd kutyája átjött, és az egyik 3 hős kiscsibénket elkapta, és egy kisebb darabot a szárnya tetejéből ki is harapott (kb. egy ujjpercnyit) ezt mivel ápolhatom le? (Most ő is külön van) Betadinre gondoltam, de azért úgy voltam vele, hogy megkérdezem.


2017. okt. 29. 17:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Az első kérdéshez itt egy link, én is nagyjából ezeket tanultam állategészségügyből: [link]


Második kérdés: szerintem nyugodtan fertőtlenítheted Betadinnal, én papagájon már használtam és minden rendben volt. Mekkora a seb? Ha nem nagy, akkor hagyd simán begyógyulni, viszont ha vérezni kezd, vagy a többiek csipkedik, akkor jobb azonnal állatorvoshoz fordulni.

2017. okt. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi!

Elolvastam a linket, kajákat kapnak változatosan, plusz napi szinten konyhai maradékokat is (tojáshéj, gyümölcshéj stb), szóval szerintem nem az étkezéssel van baj. Az udvar egy elkerített részén vannak, kb. 2 m²-re jut egy tyúk, szóval nem hiszem, hogy ezzel van baj. Holnap megpróbálom kifigyelni, hogy egy bizonyos egyed-e ilyen, vagy több is csinálja, azokat megpróbálom elkülöníteni, vagy levágom a csőrük végét.

A szárnya felső részének a csücskéből hiányzik, egy kb. 1*1 cm-es darab. Hál' az égnek a csontot nem érinti, már elkezdett varrosodni, illetve nem vérzik, és a többiek is békén hagyják

2017. okt. 29. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!