Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Tejet nagyobb tételben egyszer...

Tejet nagyobb tételben egyszerre hol lehet leadni?

Figyelt kérdés

Kb. 50-70 litert hol lehet leadni, naponta egyszerre? Mindegy milyen tej, általánosságban.


Vagy piacon / háznál eladható lehet naponta 30 liter?


Falusias kisvárosban, nem tartanak állatot mások, csak max. csirkét / libát, egy-két malacot.


Véleményem szerint igény lenne a tejre.



2018. jan. 10. 11:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Én BP agglomerációjában lakom (17ezer lakosú város).

Hétfőn és pénteken hozzák a tejet. Mi heti 4,5 liter tejet kérünk (1 gyerekünk van, ő issza).

Azért csak ennyiszer hoznak, mert csinálnak túrót, sajtot, joghurtot, tejfölt is. A piacon szoktam tőlük venni, de házhoz is hozzák, ha kérem. Szerintem van rá igény, hogy helyi termelőtől vegye az ember a tejet. Főleg, ha házhoz is viszik.

2018. jan. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Járj körbe, és végezz felmérést, hogy hány embernek lenne igénye tejre, milyen gyakran és milyen mennyiségben.
2018. jan. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
#1 És mennyiért, és milyen fajta tejet vesztek ott?
2018. jan. 10. 12:12
 4/13 anonim ***** válasza:
60%
Kérdés van e szállításhoz jármű/ember sok mindent befolyásol..azt pl kigondoltad már mennyiért adnád literjét? +Egy engedemély sem ártana, ha ezek adottak, végezz egy felmérést kik és mekkora mennyiségben vennék igénybe :) (Bio tejről van szó ha jól sejtem?:))
2018. jan. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%
hoppá, engedély* akart lenni, amúgy ha bio akkor simán 350-500 is lehet literje. Pl kávézókban is nagyon szeretik a házi tejet mert sokkal jobban habosodik meg nyilván finomabb is :)
2018. jan. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
Engedély nélkül nem árulhatsz.
2018. jan. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Elég komoly feltételei vannak.

[link]

2018. jan. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
61%
Hát igen nem árulhat, ha egy pár személyes "baráti" körben árulnád nyilván nem lenne gond, de ha azzal valahogy lebuknál jól megbüntetnének az tuti! Érdemesebb az engedélyt megszerezni és nagyobb vevői kört kialakítani.
2018. jan. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. 220 Ft/liter. 1,5 literes üvegben hozzák. (Ebben benne van már a házhoz szállítás is)

Friss tehéntej, én forralom fel.

2018. jan. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Természetesen engedéllyel, állatorvosi igazolással gondoltam. Na ha az a 220Ft kecsketej lenne, nemigen érné meg szerintem az eladónak...
2018. jan. 10. 13:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!