Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyulam kétszer szült egymás...

A nyulam kétszer szült egymás után, és most egyszerre szoptatja a 6 db nagyobb nyulat, és a 15 2 naposat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy rendkívül megterhelő a szervezetének, és le is van fogyva egy picit. Mit tegyek, ugye nem fog meghalni?

2016. máj. 6. 11:00
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
41%
De előfordulhat, de van helyette több másik.
2016. máj. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Igen de nekem ő a legfontosabb. Mit tegyek, hogy ez ne következzen be?
2016. máj. 6. 11:05
 3/31 EagleHUN ***** válasza:
89%

- Adj neki bőségesen a legjobb, legtáplálóbb kajájából, meg abból is amit nagyon szeret. Vize is legyen tiszta és bőséges. Legyen gyakrabban kitakarítva alatta.


Ha ennek ellenére tovább fogy:

- Állatorvos adjon neki vitaminokat meg egyéb fölerősítő injekciókat.


Egyebet nemigen tehetsz.

2016. máj. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Ertem, irnal kerlek ilyen jo taplalekokat? Most tapot kap, 1-2 gyogynovenyt meg falevelet (barack, szilva), meg almat. Van meg valami otlet? Segits pls nemszeretnem hogy meghaljon
2016. máj. 6. 11:10
 5/31 anonim ***** válasza:
69%

A barack és a szilva csonthéjas, az ága-levele mérgező!!!!!!!

Azzal tennéd neki a legjobbat, ha nem szaporítanál!!!

2016. máj. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Elhiheted, hogy nem direkt volt, meg csomo ideig nem lett volna szabad ismet kolykoket "vallalnia".
2016. máj. 6. 11:20
 7/31 anonim ***** válasza:
95%

Vedd ki mellőle a hímet és a kisfiú nyuszikat is majd, csak ivartalanítás után kerülhet vissza az apuka. Kapjon Trovetet és oxbow immunot vagy vetri dmq liquidet és ne szaporíts! Az adott levelek mérgezőek, úgyhogy én nem adnám neki.


És egy állatorvosi csekkolás se ártana szerencsétlennek, lehet egy injekciós vitaminkúra is dobna kicsit az állapotán, ha már agyonellettted akarva/akaratlanul.

2016. máj. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Ja, az apuka természetesen nincsen mellette, akkor nem csodálkoznék a kisnyuszikon :D

Értem, köszönöm, ezeknek utána fogok nézni, és egy állatorvost is felhívok ma! Köszönöm!:)

2016. máj. 6. 12:21
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

ha nincs mellette hím, akkor mégis hogy a fenébe lett kétszer is vemhes?

mindenképpen ivartalanítsd ki, mert nem hosszú élete lesz így. ráadásul mit csinálsz most 21 kisnyúllal?

a nagyobb nyulak mekkorák? ha már ivarérettek, akkor ők is fognak pározni az anyával, meg egymással.. úgyhogy minél hamarabb ajándékozd el őket és csak a két nagyot tartsd meg, őket is akkor, ha ivartalanítottad őket.

nyilván ha akarod tarthatsz meg többet is mint kettő, de amíg nincsenek sterilizálva, addig ne engedd őket össze.

amúgy gratulálok, egy újabb felelős állattartóval van dolgunk. nem lett volna szabad "vállalnia" a kölyököket a nyúlnak. ez nem így működik, mindenki tudja,hogy mennyire szapora állatok.

2016. máj. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Úgy értettem hogy nem szabadott volna teherbe esnie még vagy minimum fél évig. Leírom akkor sokadjára is, hogy tisztában vagyok vele, hogy egy fiú meg egy lány nyúl piciket csinál, viszont NEM direkt engedtem össze őket, sőt egyáltalán nem engedtem össze őket, valószínűleg egyszerre szöktek ki egyszer. És mielőtt most meg ezt mondanád, hogy huh hogy szökik el mekkora felelőtlen szemét vagyok, én sem tudom, valahogy kinyílt az ajtó.

Egyébként jók amiket írsz az ivartalanításról meg minden, csak elfelejtetted elolvasni hogy q rvára nem engedtem össze szándékosan őket.

2016. máj. 7. 17:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!