Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Megéri sertést tartani? Ha...

Peti064av kérdése:

Megéri sertést tartani? Ha igen hizó vagy koca?

Figyelt kérdés
Szeretnék sertést tartani,de nemmerek mert semmi tapasztalatom nincs benne szeretném,ha felvilágosítanának,hogy lenne érdemes belevágni?.Kukoricán meg árpán kívűl milyen takarmányt adjak neki?.(Koncentrátum) Mennyi kell egy hízónak hogy vágásérett legyen? Mennyi takarmány milyen átlagban?
2018. febr. 16. 14:10
 1/4 anonim ***** válasza:
60%
Nem kell neki sok, elég a kukorica és árpa. Esetleg moslékot adj neki (összefőzől zöldséget, korlát, kukoricát, ételmaradékot) , kocát érdemesebb, eladod a malacokat kétszer több pénzt kapsz, mintha egy disznót levágnál. Ráadásul nem neked kell mészárolni. (Jártam úgy, hogy annyira megszerettem a disznót, hogy nem tudtam levágni, még mindig megvan) 😃
2018. febr. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jah igen :D. Köszönöm a választ! :)
2018. febr. 16. 17:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Úgy éri meg, hogy magadnak nevelsz 1-2 darabot, és levágod őket.

Élőállatként már régóta nem éri meg eladni. Nem hiába hagyta abba szinte mindenki a hizlalást, és rekord kevés a sertésállomány is a hazánkban.

2018. febr. 17. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Maradékkal etetett disznót nem adhatsz el, ha rajtakapnak pörögnek a milliós bírságok, a jogszabály viszont engedi, hogy saját fogyasztásra így neveld.


Szerintem jobban járnál, ha élőállatként vágás készen megvennéd, 10 hónap munkát spórolnál vele magadnak, napi 1 órával számolva is 2 munkahónap kijön :)


Táp drágább (4*150Ft), mint a vágódisznó (400Ft), de te tudod ez a sajátod lenne legalább, bár ugyan azt zabálta mint a gyári disznó :)

2018. márc. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!