Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogy kell megfogni a sertést...

Hogy kell megfogni a sertést vágáskor?

Figyelt kérdés
Tudom, kicsit elcsépelt kérdésnek látszik. Nem ebben a környezetben nőttem fel, mostanság viszont elkezdett foglalkoztatni a téma (egészségesebb, biztos eredetű hús stb). Családon belül több disznóvágáson voltam már. A feldolgozás szépen megy már, viszont nem tudom normálisan megfogni az állatot. Arra mindenki csak azt mondja "Fogd meg egyszerűen!". Nem mindig, de gyakran kiszabadul a kezemből, teljesen mindegy, hogy elöl vagy hátul fogom. Ez szegény párának is csak további stressz. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy sajnálom az állatot(de nem félek tőle), nem szeretek odanézni a vágás pillanatában. Utóbbi gondolom "csiszolódik" majd idővel... A fogás kapcsán létezik valamilyen biztos tipp?

#helyes #fogás #sertés #disznó #szakszerűség #disznóvagas #disznó lefogása #disznó megfogása
2018. febr. 9. 16:28
 1/8 horváth joci válasza:
100%

Üdv!

Hentes vagyok,rengeteg disznóvágáson vettem részt.Számomra a legjobb,ha vagy a hátsó lábára-lábaira teszünk hurkot,vagy az orrába,un.orzót helyezünk.Előbbinél a mozgásában akadályozzuk,így bele lehet kapaszkodni fülébe,farkába,kivezethetjük a leölés helyére.

Utóbbinál bovdenből készült orzót teszünk a szájába,majd az orrára szorítjuk.Ilyenkor mindig hátrafelé húz,kicsivel nehezebb a vonszolása.A két módszert lehet kombinálni,

Mindenképpen ajánlom az elektromos sokkolóval történő kábítást,vagy a szögbelövő használatát.Ezután kerülhet sor a szúrás-kivéreztetésre.Ilyenkor elfekszik a vágóállat,tartsátok erősen a hurkokkal,akár egy-két nagyobb ember az oldalára,és a fejére is térdelhet.Tartsátok erősen,szorítsátok a földre, és meg lehet szúrni.Az agónia pár percig tart-de ez már nem akaratlagos,egyáltalán nincs szegény pára a tudatánál.

Teljesen egyetértek,hogy a házi sertésnek klasszisokkal jobb a húsa,A belőle készült töltelék,füstölt árú igazi,egészséges élelmiszer.

2018. febr. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Sokkoltasd le, vagy hívj ki valakit hogy lőjje le. Manapság ezek a legjobb és leghatékonyabb módszerek. Lefogni úgy kell hogy megnyugtatod, és 2 jól megtermett ember lefogja 1 meg vág. De a legfőbb hogy lenyugtasd! Hogy egyhelyben maradjon.
2018. febr. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Előző vagyok! Hozzáteszem hogy ez egy falusi meglátása! Nem kell lenézni.
2018. febr. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. febr. 9. 19:34
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem nézek én le senkit, távol álljon tőlem.
2018. febr. 9. 19:36
 6/8 anonim ***** válasza:
18%
így. Látod?
2018. febr. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Vicces. Tényleg. Az első két válaszadó már sokat segített, attól függetlenül, hogy nem egy térben voltunk fizikailag.
2018. febr. 10. 18:34
 8/8 anonim válasza:
69%
Orrfogó az evidens,ha nincs kábítva elrántjátok aztán fogod a farkát meg rátérdelsz a keresztcsont tájékára, nem baj ha a bába jár lényeg,hogy ne tudjon elfordulni. Ha te szúrod akkor jobb lábad az álla alá ezzel a fejét hátrafeszíted,bal lábaddal a lapockájához térdelsz. Bal kezeddel felemeled az első lábát jobbal meg szúrod :D Ugyan ez érvényes lövésnél vagy ütésnél is. Ha sokkoljátok nem igazán vergődik.
2018. márc. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!