Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mennyi ideig használható egy...

Mennyi ideig használható egy megtermékenyített tojás?

Figyelt kérdés
Van pár tyúkom, és az egyik elkezdett kotlani, de kakas nincs, tehát megtermékenyített tojás se. Beraktam vízbe, hátha abbahagyja a kotlást, mert még tojás sincs alatta, de hiába. Arra gondoltam, kérek a szomszédtól egy megtermékenyített tojást, mert neki van, és berakom a tyúk alá, hogy kikeltse. De nem találtam arról infót, mennyi időm van berakni alá, miután a szomszéd tyúkja kitojta, hogy az enyém ki tudja kelteni. Egyáltalán lehet ilyet csinálni? Köszi a válaszokat.

2018. aug. 28. 19:59
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
1 db tojás esetén ott fogja hagyni vagy összetapossa. 21 tojáson ül meg a tyúk, de ha pl 10et alá tudsz rakni, már az is jó. Ne friss tojásokat kérj, hanem pár naposat, vagy 1-2 heteset. Álltalában nem 100%os a kelési arány. Plussz ha régóta kotlik a kotlósod, inkább mártsd meg vízben esténként, mert belepusztulhat a lázas állapotba.
2018. aug. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
11%

A tyúkot tetted bele a vizbe?

Téged kellene jól bele nyomni.

2018. aug. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit későn van már a keltetéshez szerintem.
2018. aug. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1. kommentelő: Már tettem többször vízbe, nem használt, de akkor csinálom még, nehogy elpusztuljon, köszi a tanácsot!

2. kommentelő. Tudod, ez egy teljesen normális eljárás tojási láz esetén, a tyúk helyzetén csak javít. A mondanivalódnak semmi értelme, kímélj meg kérlek az ilyen értelmetlen válaszoktól!

2018. aug. 29. 00:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!