Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hány tyúk (krédli) kell...

Hány tyúk (krédli) kell ahhoz, hogy heti 20 tojás összegyűljön? És ha télen fűtött helyen vannak, akkor is leáll a tojástermelés?

Figyelt kérdés
2018. okt. 4. 12:35
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk vannak a háznál tyúkok, minden másnap tojnak tojást, ha mázlink van, naponta. Télen mondjuk minden harmadik nap, sosem áll le teljesen egy tyúk a hideg miatt, csak, ha megfagyott:)


Szóval egy fiatal, mezei piros vagy kendermagos tyúk hetente legalább 3 tojást tojik nálunk. 6-7 tyúkkal számolnék a helyedben.


Egyébként heti 20 tojást megenni teljesítmény, nekem nem menne.

2018. okt. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az előzőhöz hozzáteszem, hogy vannak gyenge időszakok. Nekem nincsenek tyúkjaim, de kizárólag házi tojást eszem, kettőnknek heti 70 darab elfogy.

Télen nincs gond (nem tudok róla, hogy fűteni kéne nekik :D), de kánikulában gyakran van, hogy alig kapunk tojást s az egyik évben panaszkodott is egy ismerősöm, hogy a 40 tyúk 8 tojást ad naponta, de egy hete még 1-2 volt a termelés. Ez azért elég ritka, nincs minden nyáron, de van, amikor jóval kevesebbet tojnak, mint máskor s éltem már meg olyan időszakokat, hogy a szokásos 70 tojás helyett 10-20-at kaptam, jópár héten át.

2018. okt. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Fajtától függően évi x mennyiséget tojik egy tyúk. De ez nem mérvadó és vannak szünetek közte. Rá lehet segíteni a tojás termelésre (pl. túró, csíráztatott gabona), de fixen nem fogod tudni hány tojás lesz. Nekünk pl most 15db van, az összes sosem tojik egyszerre. Ja és pár napja mindössze napi 1 tojás van. 10-15 db-ot szerintem mindenképp tarts.
2018. okt. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2018. okt. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Egy hobbitenyésztő ismerősöm szerint a tojáshoz nem fűtés kell, hanem fény.
2018. okt. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
60%

Utolsónak a fénnyel kapcsolatban annyit, hogy voltam egy helyen, ahol többezer tyúkot tartottak direkt tojások miatt.

A fényt nap közben pár órára kikapcsolták, hogy a tyúkok úgy érezzék, hogy éjszaka van, eltelt egy nap és így serkentsék őket újjabb tojás lerakásra.

2018. okt. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 lapar válasza:

A fény programozás nem azért kell, hogy több napnak gondolják a tyúkok.

A programozással azt a fokozatosan emelkedő nap hosszúságot lehet imitálni, ami tavasszal van, és ezért tojnak a tyúkok. Ősszel, télen, nem a hideg, hanem a nappalok rövidülése miatt csökken, áll le a termelés.

Tehát fűteni nem kell, esetleg extrém hidegben, és ha kevesen vannak az ólban (nem fűtik be).

2018. okt. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 lapar válasza:

Ja, még annyit, ezt kicsi háztájiban egy egyszerű 1000 Ft-os programkapcsolóval meg lehet oldani, néhány naponta néhány percet emelni kell a "nappalok hosszát"

Ha viszont kijárnak kifutóba, akkor nem biztos, hogy fog működni a dolog. De mégis, most már emléxem, működik, csak akkor nem este kell hosszabbítani, hanem reggelmindenképp.

2018. okt. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Kapuőr válasza:
A megoldás mindenképp a fény, vagyis a napos órák megtartása télen is. Ez azt jelenti, hogy a tojótyúknál 12-14 óra napfény, vagy mesterséges fény kell! Ezen felül jön a jó minőségű, télen energiával dúsított takarmány biztosítása. Az ólat fűteni nem kell, de célszerű szigetelni, hogy a takarmányt a tyúk ne a fűtésre pazarolja. Ha ezekre odafigyelsz, akkor úgy 6-7 darab tyúk elég számodra!
2018. nov. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!