Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A tyúktojásra van kereslet?

A tyúktojásra van kereslet?

Figyelt kérdés
Szeretnék tyúkokat tartani jövő évtől, de amellett, hogy rengeteg csirkehúst fogyasztunk, tojást csak elvétve. Így a tojásokat gondoltam el lehetne adni, de van rá folyamatos kereslet? (Nyílván ismerősöknek rokonoknak ingyen is oda tudom adni, de ha már tojnak ne legyek teljesen minuszos). Hagyományos tyúkot szeretnék, nem valamiféle húshibrideket, szóval a tojás az mindenképp lenne.
2018. okt. 8. 12:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ja és még annyit, ne legyél ilyen jóindulatú, önzetlen naiv, mert akkor inkább ne is kezdj bele, mert így nincs értelme. Mindenkinek adnád ingyen.. Aztán meg jól odaszoknának. Pofátlanok ám az emberek. Tényleg csak jóindulatból írom!
2018. okt. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Igen. Főleg városban. Mi is ismerős helyről veszünk házit. De ehhez ki kell építeni egy rendszert. Nálunk bejárnak irodaházakba, üzletközpontokba, és ott meg vannak a fix vevők. Hozzánk is jönnek hetente egyszer. De hogy hogyan kerültek ide, azt nem tudom :D Talán egy munkatársam hívta őket, mert egy faluban élnek.
2018. okt. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a jó tanácsokat!
2018. okt. 8. 14:04
 14/18 anonim ***** válasza:

Ha van ismerősöd, akkor el tudod adni, de én a jófogáson a bolti áron hirdetve nem tudtam eladni a nyomdázás nélküli házi tojásokat. Budapesti átvétellel.

Pedig boldog kapirgáló tyúkok tojták, amik zöldet, kukoricát és gabonát kapnak enni.

2018. okt. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Őszintén szerinted ki vesz jófogmson tojást?
2018. okt. 10. 18:31
 16/18 anonim ***** válasza:

Azért óvatosan ezzel a tojás adás-vétellel. Egyszer kell csak hogy legyen egy jóakaró irigy a faluból, szomszédból aztán beállít vagy a NÉBIH vagy a NAV... Ez Magyarország.


Ellenben, ha legálisan, belekötés-mentesen akarod értékesíteni, mindjárt nem éri meg vele foglalkozni (őstermelő, ilyen engedély, olyan engedély, ilyen tartási mód, olyan fertőtlenítés és a többi)

2018. okt. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Valóban szigorítottak.

Már vagy 10 éve benne van az őstermelőimben a tyúktojás is, mint saját termék, de kb 2 éve nagyon megszigorították, hivatalosan nem éri meg árulni, csak ipari tételben.

2018. okt. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Heti kb. 240db-ot adhatsz el, havi szinten ez durván 10 000Ft nyereség, ha helybe hozzád jönnek OK (nincsen üzemanyagköltség), de elmegy vele egy csomó idő!
2018. okt. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!