Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Miyen módon szabaduljak meg a...

Miyen módon szabaduljak meg a patkányoktól?

Figyelt kérdés
Vannak disznóim, tyúkjaim,kacsáim. Lehet csúnyán hangzik, de szeretném kiirtani az összes patkányt. Rengeteg van belőlük. A helyzet az hogy a kutyáim megfogdozzák őket, de az csepp a tengerben. Viszont ha mérgezek és a kutyák úgy fogják meg félek hogy bajuk lesz. Mivel ugye nem tudom minden pillanatban szemmel tartani őket.Csapda nem vált be, a két terrier pedig nem tud annyit megfogni ami jelentős lenne. Véleményem szerint a mérgezés maradt csak. Tehát így hogy a kutyáim fogyózzak őket, merjék e mérgezni?

2018. nov. 8. 22:12
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Mind hasznos és számomra új információ. Sajnos a lyukakat amin ki-be járnak lehetetlen mindét betapasztani, mert olyan sok van és többnyire eldugott helyeken. Értem ezalatt a szomszéd kerítését ahol hatalmas "dzsungel" van, vadmálna 3 méteres indákkal amibe lehetetlen bele menni, valamint a föld alatti járataik amik ki tudja hova mennek. De mindenfelé képpen megpróbálom. A takarmányhoz nem férnek hozzá. A mérgek fajtáiról is sokat tudtam meg most. Sajnos olyan sokan vannak hogy mikor reggel a kacsák elé teszem a takarmányt és hagynak valamennyit, akkor a patkányok elkezdenék az olakból ki-be járni hogy egyének ekkor küldöm a kutyákat. 3 nap a alatt például megfogták ketten 10-12 darabot. És amúgy is fogdozzák őket. Sajnos a macskafarm valóban nem lehetséges. Mégegyszer köszönöm szépen a válaszokat!
2018. nov. 9. 07:53
 12/15 anonim ***** válasza:
26%

Én nem tenném ki a kutyáimat kétes helyzetbe...

inkább hívj ki egy szakembert.

2018. nov. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A patkány mindenhol előfordul viszont, hogy igazán nagyon elszaporodjon bizonyos helyen ahhoz két dolog kell neki. Búvóhely és élelem. Valaki már írta előttem. Minél nagyobb rendet tartani a közelben, minél kevesebb búvóhelyet biztosítani. A másik dolog ne férjen hozzá kajához. Mivel mindent megeszik ezért mindenre figyelni kell. Az állatok annyit kapjanak ami elfogy. Ha marad azt elzárni, eltenni, visszaönteni. Azért szaporodnak annyira mert legtöbb ilyen gazdaságban terülj asztal van nekik. Bejárnak a disznókhoz, lovakhoz, tehenekhez, baromfihoz amikor relatív nyugalom van vagyis éjjel. Ha megszűnik vagy kevesebb lesz az élelem akkor nem fognak szaporodni ill. továbbállnak. De amíg élelem és búvóhely van addig ez szélmalom harc. Mert hiába mérgezed ki akár az összeset ( ami szinte sosem fog sikerulni) jönnek újak amik elegendő táplálék miatt újra robbanásszerűen elszaporodnak és kezded elölről.

Vagyis a mérgezéssel, irtással együtt olyan intézkedéseket kell tenni amik meggátolják az újjabb szaporításukat. Enélkül 100 évig irthatod és mindig lesznek.

2018. nov. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Youtubeon írd be, hogy patkányirtás kutyákkal.


Nagyon brutál milyen eredményesek az erre kiképzett állatok.


Hívj szakembert

2018. nov. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Földben lévő járatokat nem is lehet betapasztani, ez a módszer az épületekben lévőkre igaz.


De ha a földben van a járat, akkor a kutyák miért nem ássák ki?

2018. nov. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!