Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Egy tyúk több élelmet ad...

Egy tyúk több élelmet ad vissza tojás formájában mint amit rákölt az ember az etetésére?

Figyelt kérdés
szóval ha tápon van tartva mondjuk akkor nincs az hogy azt a pénzt amit amúgy is tojásra költene az ember ráfordítja az állat élelmére és ugyanott van? (vagy még rosszabbul jön ki)
2019. jan. 28. 16:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

7-es


Ez így szépen hangzik, ahogy írod, de azt is nézni kell, hogy mennyi munkaórád megy rá az összes szükséges tennivalókra.


Mindent bele kell számolni.

Szerintem egy betanított munkás negyed bére sem jönne ki.

2019. jan. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Szerintem háztájiban, ha csak magadnak termelsz, nem eladásra (s a kérdező EZT kérdezte), az ember nem számolja bele a saját idejét meg saját munkabérét.

Azt sem számolom bele, hogy meg kellett az ólat építeni, meg a kerítést csinálni, TÖBBSZÖR főztem kávét meg ebédet a rokonoknak meg barátoknak, akik segítettek kiásni az alapot stb. . Ha ezeket is beleszámolnám, akkor elég sokára tojnának annyi tojást, amennyi behozná mindezt a pénzt...

2019. jan. 29. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ez nem jó érv, mert a háztájiban pont az a lényeg, hogy _eladja a szabadidejének egy részét_ azért hogy jövedelemre tegyen szert.
2019. jan. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Azért éri meg,mert sokkal finomabb,van tojá,zsír,hús belőle.Ha még mindig tudnánk kukoricát termeszteni jobban megérné.Nem 10 db van,annál több,és az is változó mennyit tojnak,de mínuszba nem szoktunk lenni,nullára mindig kijön a tartási költség.
2019. jan. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
én úgy tudom télen nem tojnak, de enni ugyanúgy kell adni nekik szóval az az időszak csak mínusz lehet
2019. jan. 31. 19:33
 16/18 anonim ***** válasza:
Tojnak télen is, csak kevesebbet. De nagyon ritka nálam az olyan nap, hogy 0 tojás legyen.
2019. jan. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

12-es


Nagyon rosszul gondolkodsz a dolgokról.

Amit az ismerősök dolgoztak helyetted, azt úgy is fel lehet fogni, hogy kihasználtad mások munkáját, hogy neked legyen némi minimális hasznod a dologból. Ez akkor lenne korrekt, ha 5 ember 5 napig dolgozott nálad, akkor neked 25 napot kell visszadolgoznod másoknál a semmiért. Ha ezek után is megéri, akkor azt mondom csináld.


Feltételezem, hogy ha a barátok felépítenek neked egy házat, amit hirtelen el kell adnod, akkor bele fogod számolni az eladási árba a munkát is.

2019. jan. 31. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szerintem nem gondolkodom rosszul.

A barátságnak és a rokoni kapcsolatnak is az az egyik lényege, hogy segítjük, támogatjuk egymást. Ha nálam kell csirkeólat építeni, ők jönnek. Ha náluk kell, én megyek. Ha nálam dolgozunk, és főzök nekik, ha náluk, ők főznek nekünk.

Felénk ez mindig is így volt, minden nagyobb munkát, még a befőzést is közösen csináljuk, előbb is megvan, meg jobban is szórakozunk. Senkinek nem jut eszébe, hogy ne "adja vissza" cserébe a munkát másnak.

2019. febr. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!