Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szerintetek megér ennyit egy...

Szerintetek megér ennyit egy gekkó? bővebben lent

Figyelt kérdés

A super radar színváltozatú gekkóért 35-40 ezer forintot kérnek,szerintetek ez reális?

A hírdető amúgy a HK geckos



2019. szept. 4. 17:07
 1/7 anonim válasza:
100%
Ha neked megéri akkor megéri
2019. szept. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tökmindegy, megéri-e... Ennyi az ára. Pötty
2019. szept. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem ér meg ennyit, sőt, van, ahol láttam ilyet 7 ezerért, de már megvették.

Nekem am van 3 de foltos vadasak, nőstik, 3 évesek és egy hím szakival békességbe élnek együt

2019. szept. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

3. Super Radart nem hiszem, hogy láttál annyiért, az valami más lehetett. Ha pedig nem, akkor valami baj volt vele, hogy ilyen olcsón adták. 7000 - be egy sima albínó kerül.


Kérdező. Tekintve, hogy manapság elég sok a szaporító, és főleg az ilyen ritkább színváltozatoknál sok egyed hordoz valamilyen genetika betegséget, belterjes, stb..., egy biztos hátterű, lelkiismeretes tenyésztőtől, aki oda figyel arra, hogyan tenyészti az állatokat, és az egészségre is szelektál, nem csak a színre, szerintem megéri. HK ilyen tekintetben megbízható.


Vehetsz olcsóbban is túltenyésztettet valami névtelen szaporítótól (ami ráadásul az esetek jó részében nem is olyan színváltozatú, amilyennek árulják), de az lehet, hogy két évre rá elpusztul, akármilyen jól is tartod.


Ugyanakkor én azon az elven vagyok, hogy állaton nem érdemes spórolni. Az nem túl hasznos az állatoknak, ha az ember mindig olcsón akarja venni. Hallottam legutóbb egy esetről, amikor két gyerek a homokban dobált egymásnak egy gekkót, a megosztó odament és megkérdezte, hogy miért csinálják ezt, el fog pusztulni. A válasz az volt, hogy 2500 - ért annyit vesz, amennyit akar. Egy szó, mint száz, ne támogassuk a szaporítókat. Megéri többet fizetni egy biztos hátterű tenyésztőnél.

2019. szept. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4es Ezek a ritkább színváltozatok vonaltenyésztéssel készülnek?
2019. szept. 5. 16:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Van amelyik. A Super Radar az Bell Albínó, Eclipse és Super Snow keresztezése, ha jót tudom. Ezek külön - külön sok helyen megtalálhatóak, főleg külföldön, továbbá mind a Snow, mind az Albinó természetes, egyszeri mutáción alapul, (az Eclipseről nem tudok), úgyhogy nem gondolom, hogy ennél a színárnyalatnál vonaltenyésztésről van szó. De ez még alapvetően nem zárja ki, hogy esetleg belterjesek lettek a későbbiek során, ezért fontos a megbízható tenyésztő.


Nekem volt sima Mack Snow Bell Abínóm, elvileg egy tök stabil színváltozat, mégis túl kicsi volt, az egyik szeme pedig nagyobb volt, mint a másik. Ott későbbi beltenyészet történhetett. Ezért mondom, hogy maga a tenyésztő fontosabb, mint a színváltozat jellege.


Ha csak a színváltozatokat nézzük, akkor például Hypot és Enigmát nem érdemes venni, mert azok jellemzően rossz genetikájúak.


Ennek ellenére nekem van egy Enigma vonalú hímem, akit egy jó tenyésztőtől vettem még anno, amikor nem volt "betiltott" a tenyésztése. Semmi baj nincs vele, a legjobb evő, de nőstényhez azért nem rakom.

2019. szept. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Lepitorus ***** válasza:
Hármas, szedd ki őket az agáma mellől, feleslegesen stresszeled mindegyiküket.
2019. szept. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!