Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szárazföldi teknőst, miben...

Szárazföldi teknőst, miben tartjátok lakásban, terráriumban vagy kisállatketrecben?

Figyelt kérdés

Mór tekink kinőtte a 100x50x38 centis terráriumát. Láttunk olyat, aki kisemlősöknek (nyulaknak, tengerimalacoknak) való ketrecben (alul műanyag, felül ketrec) tartja. Árban harmada, mint egy terrárium. Megfelelő számára vagy inkább a terrárium a jobb választás?

(Kiszoktuk vinni a kertbe is sétálni, de felügyelet nélkül nem hagyjuk odakint. Hetente 1-2 alkalommal a lakásban sétálgat, de szintén figyelemmel kísérjük, nehogy baja legyen.)



2019. szept. 11. 15:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindegy, csak ne szökjön el és ne léphessetek rá.

Meg a korcs el ne vigye!


Nekem egy 200 X 90-es ágykeret az alap, ennek van falap alja.

2019. szept. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Abban az esetben, ha nem megy le a hőmérséklet 22 °C alá, akkor lehet nyílt ketrecben is tartani.


Azt nem tudom viszont, hogy ketrecben kapsz e elég nagyot, terráriumokból nagyobbakat árulnak.


De láttam már olyan megoldást is, hogy egy nagy lapos platformon voltak tartva, amiknek egy alacsony fal volt a kerületén, amin nem tudtak átmászni. Ezt magad is elkészítheted.

2019. szept. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A fából készített szerkezet nem igazán higiénikus. Az ürülék, a kifolyt itatóvíz, egyes kaják eláztatják. Ráadásul nem lehet ilyenben kókuszrostot alkalmazni, hiszen az szintén nedves. A fát inkább kertben érdemes alkalmazni falnak, ahol a kerti talajon mászkálnak.


A műanyag - drótháló kombináció jó megoldás lehet. Én is láttam már ilyenben tartott teknősöket. Két dologara érdemes odafigyelni: Ne legyen zöld színű, mert minden zöld a kajára emlékezteti a teknősöket és irritálja őket. Elég magas pereme legyen a műanyag alsó résznek. Némelyik teknős szeret felfelé mászni, a túl alacsonyan lévő rács közé beakadhatnak az elülső lábai vagy akár a feje / nyaka, ami súlyos sérüléseket okozhat. (a mi teknősünk reggel úgy várja a kaját, hogy a terráriumban szinte a két hátsó lábán állva ágaskodik felfelé az üvegnek támaszkodva)

Ahogy előttem írták, ha a lakásban megfelelő a hőmérséklet, akkor jó a nyúlketreces megoldás. Műanyag esetén nem lehet melegítő lámpát használni a tűzveszély miatt!


Én a terráriumra szavazok!

Szárazföldi teknős vásárlása előtt, nem ártana felvilágosítani az embereket, ezek az állatok elég nagyra nőnek. Kis lakást, illetve az ott elférő terráriumokat pár év alatt kinövik! Egy felnőtt Görög teknős elérheti a 20-23 centit, a Mór teknős akár a 35-38 centit is. A teknős Szobatisztaságra nem taníthatók, így nem igazán jó ötlet szabadon tartani a lakásban.


A fotóimon látható Mór teknősök: egyéves kb. 10 centis és két felnőtt nőstény (egyik az anyukája a kicsinek) kb. 33-36 centi hosszúak.

[link]

[link]

2019. szept. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!