Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kicsi pézsmateknőst lehet...

Kicsi pézsmateknőst lehet muanyag "doboban" Tarolni?

Figyelt kérdés

Nem igazan sikerult kifejeznem magam...Tegnap ota van pezsmatekim, es eddig egy 35 cm atmeroju teknosmedenceben volt, de felhivtak a figyelmem utolag, hogy nem jo neki, az akvariumok nagyon brutalisan dragak, ezert arra gondoltam, hogy megoldas lenne e az, ha a ebbe a nagyobb fajta muanyag tarolodobozban tartanam? (Kb akkora mint egy akvarium)

Lehet ebbol valami hatranya?

+ egy uvb-s lampanak mennyire eros a fenye? Eddig ket asztalival vilagitottam meg, ma viszont veszek ilyen izzot is neki.

Vizmelegito, meg szuro is ma lesz. Meg kell neki valami? (Kaja van meg ala kavics)


2019. nov. 26. 06:48
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Szia! A teknőstartas egy borzasztóan drága hobbi.

Ha rám hallgatsz, akkor addig nem veszel szűrőt, melegítőt stb.. amíg nincs meg az akvárium.

Mivel ezeknek teljesítménye van, így nem lesz jó később.

Mindenképpen vegyél egy normális méretű akváriumot. Használtan egyáltalán nem drágák.

Egy kb 80*40*40 cm elég lesz. De nagyobb is nyugodtan lehet.

Akár ingyen is lehet használtan szerezni.

Mindenképp egy erős állványra rakd, butorlapos asztal nem lesz elég. Illetve tegyél alá egy hungarocell lemezt. Különben könnyen elrepedhet az akvárium alja idővel.

Ha megvan az aksi, utána jöhet az aljzat. Kavics nem jó, egyrészt nehéz tisztán tartani, másrészt megeheti a tekii és karcolja a hasát is.

Folyami homokot vegyél.

Szuronek mindenképp külső szűrőt vegyél. Használtan ez is olcsóbb lehet.

Melegítő izzó is fog kelleni és a uv mellett ajánlott egy általános fénycső.

Az asztali lampakat felejtsd el, baleset veszélyes akváriumot világítani vele.

Érdemes homeroket is venni, a vízbe és az akvárium falára is.

Kimászó is kelleni fog. Pl zoomed turtle dock.

Etetni kizárólag fagyasztott, édesvízi kishallal etesd.

Melle nasinak mehet edesvizi csiga, vízi növények, vízi rákok stb.

Semmiképp ne etesd szárított hallal meg szívmixszel, mert nem fog sokáig élni.


A műanyag tartó dobozt felejtsd el. Nem tudod rá megfelelően rögzíteni a világítást, nem fogja elbírni a víztömeget és hát nem is esztétikus.

Teknőst tartani drága mulatság. Ha nem akarod kinyírni, akkor muszáj vagy megvenni a megfelelő akváriumot és felszereléseket.

Igazából egyszer kell megvenni, utána nem lesz sokba.

Én idén nem is költöttem rá egy forintot sem. Kajaja is van elég.

De 1 éve 100 ezret. Ez ilyen hobbi.

Nem lehet olcsón megúszni, a kötelező dolgokat meg kell venni.

2019. nov. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Ki volt az a nagyon "okos", aki lepontozta az első válaszolót? Ha tetszik, ha nem, teknőst márpedig így kell tartani! És igen, baromira nem olcsó hobbi!
2019. nov. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
2# nyugodtan pontozzanak le, de akkor írják le, hogy mit írtam rosszul és segítsenek a kérdezőnek. (feltéve ha nem ő pontozott le, amiért nem erősítettem meg abban, amiben szerette volna)
2019. nov. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem pontoztalak le, csak nem voltam netkozelben. Igy kicsit kesve, de koszonom a valaszt, ma szerzek neki akvariumot, melegitot, meg a szukseges dolgokat. :)
2019. nov. 26. 13:39
 5/5 A kérdező kommentje:
Felpontoztalak mindkettotoket!
2019. nov. 26. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!