Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Több mint egy hete nem evett...

Több mint egy hete nem evett a nagyon fiatal, most vásárolt teknősöm. A másik lakásunknál is ilyen kicsi van, de pár hónappal idősebb. Ő még az ujjamat is elrágná ha tudná, nagyon aktív, szóval tudom h milyennek kellene lennie. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Meddig bírja ki evés nélkül a pár hónapos teknős?A vize 28-29 fokos és adtam neki száritott teknős menüt- kukac stb- ma raktam be neki vitaminos rudacskát és szalámit h menjen a hús szagra! Nagyon fél, mindig a növényekben bújuk el
2010. júl. 19. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne adj neki szalámit,se semmilyen felvágottat!!

A szárított kajákat ne etesd vele,semmi tápanyag nincs bennük,és semmi ízük!Kisállat-kereskedésben lehet kapni fagyasztott apróhalat,persze felengedve,egészben is adhatod a teknőseidnek.Ez önmagában tartalmazza az összes fontos vitamint,tápanyagot,nem lesz tőle hiánybeteg!És imádni fogja,elhiheted!:)

1-másfél éves koráig naponta,utána két-háromnaponta etesd!

Kiegészítésképp adhatsz neki lisztkukacot,vízicsigát,rovarokat,szúnyoglárvát,tubifexet,

teknőstápot,ezek élők,fagyasztottak vagy liofilizáltak legyenek,és csak kiegészítő eleségek!A fő eledelük a HAL:)

2010. júl. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
éppen hasonlókat adtam neki amiket felsoroltál... ezeket a liofonizálzt cuccokat. sima halat adhatok neki amit mi is eszünk?
2010. júl. 19. 23:00
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen,de azt szedd szét kis darabokra,és a nagy szálkákat szedd ki(de csak a nagyokat!):)
2010. júl. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Okés, persze :) Köszike szépen. Szalámit azért próbáltam meg mert gondoltam menne a hus szagra. A másik lakásnál egy albérlő hozta magával a kicsi teknőst és nem evett soha berakta egy sötét helyre és a szeme is leragadt, mint a társának és sak gubbasztottak a kövön... a nagyobb meghalt a kicsit minden erővel segítette... szalámival próbáltam amit az albérlő mondott h azt adott neki eddig enni ( de utánna amikor odaköltözött soha)később ette is , majd vitaminos rudat kapott amitől felépült és most egy valóságos bélpoklos!%!!! még a halat is félig eszi meg , mert a vitaminosat szereti, pedig tudom h baj h csak annyit eszik.
2010. júl. 19. 23:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Fogd a kaját egy csipesszel, és addig baxogasd vele a szája előtt, amíg rá nem harap. Aztán ha már ráharapott, akkor le is fogja nyelni.
2010. aug. 3. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!