Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Fürge gyík vagy inkább fali gyík?

Fürge gyík vagy inkább fali gyík?

Figyelt kérdés

Kertünkben fotóztam, a sziklakerti növények között lapult, fiatal egyed maximum 5-6 centis lehetett ezért nem igazán tudom megkülönböztetni. Esetleg valami más faj?


[link]



2020. jan. 5. 14:29
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Fürge
2020. jan. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy fiatal zöld gyík. A kicsiknek még barna a színe és mintázat is található rajtuk. Amúgy a fejformából lehet legkönnyebben megkülömböztetni. A fürge gyíknak sokkal ék alakúbb feje van, a falinak meg lapított, jobban kiálló szemekkel.


Fiatal


[link]


Felnőtt


[link]


Amúgy mikor fotóztad? Ilyenkor még kint volt?

2020. jan. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tudok küldeni enyhén más szögből is képet róla.(fókusszal voltak gondok :D) A dátum az Szeptember 15, azóta nem láttam őt itt sajnos.


[link]

[link]

2020. jan. 5. 15:02
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igenigen, ő egy zöld gyík! Remélhetőleg már egy biztonságos helyen telel.
2020. jan. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ!! Megkérdezhetem még esetleg miért ismered ilyen jól hidegvérű barátainkat? ^^
2020. jan. 5. 15:09
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Eloszor en is fiatal zoldgyiknak neztem.:)

Mikor kicsik voltunk mi allandoan ezeket fogdostuk.

(#1 voltam)

2020. jan. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Kettes vagyok. Én is gyerekkoromból ismerem :D . Nyaranta keresgéltem őket. Kár, hogy nem lehet fogságban tenyésztettet kapni, mert szerintem az ilyen európai hüllők a legszebbek, legarányosabb testfelépítésűek. Szívesen tartanék, ha legális lenne, de mondjuk így is jól el vagyok szkinkekkel.
2020. jan. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!