Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kajmán vagy törpekajmán tartása?

Kajmán vagy törpekajmán tartása?

Figyelt kérdés

Hello, kertes házban lakó házaspár szeretnénk tartani valamilyen fajta kiskrokit, milyen körülmények kellenek hozzá?

Tudom hogy drága mulatság, de nem probléma, csak ő maga érezze magát jól.


Van kismedencénk meg egy nagyobb, nyáron szinte mindig van benne víz.


2020. ápr. 29. 14:09
 1/10 anonim válasza:
84%

Hello

Ahogyan a kérdést írtad felteszem még nincs tapasztalatod semmilyen hüllővel.

Millió okból, hogy miért nem tarthattok talán a legnyomósabb az hogy magánszemély nem tarthat ilyen állatot, ha azóta változott volna a jogszabály amit kételk akkor is maximum engedéllyel amihez ilyen területen kell végzettség.

Azért viszont megemlíteném, hogy egy ilyen állat nagyra nő és baromi veszélyes és nem lehet megszelídíteni.

Ha a tó szépítése a cél akkor koi ponty vagy valamilyen ezt az éghajlatot bíró teknős pl ékszer teki.

Ha talán valami más fajta hüllőben gondolkodtok nyugodtan írj, elég régóta foglalkozom terrarisztikával.

2020. ápr. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Oszt' engedély?
2020. ápr. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ahol én élek nem kell engedély rája

És direkt kiírtam, hogy törpe kajmánusz érdekel nem a vaskajmán ami 6 méteresre nő.

2020. ápr. 29. 14:45
 4/10 A kérdező kommentje:

Első köszönöm válaszod.

Nem, mert az a lényeg, hogy ilyen legyen.


Vagy burmai piton, nem tudom hogy együtt ők kijönnek e egymással.

2020. ápr. 29. 14:45
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyakorin kell tájékozódnod róla, ne akarj egzotikus/veszélyes állatot tartani. Neked is, a környezetednek is és az állatnak is így a legjobb.
2020. ápr. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
majd felkeresek egy szakembert egy hetes intenzív tréningre de addig tudjam hogy merről fúj a szél.
2020. ápr. 30. 09:36
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
És hol lakol, hogy nem kell engedély? Ez egy magyar oldal, idehaza mindenhol kell.
2020. ápr. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A legkisebb kajmán is 1 méter fölé nő, az azért már nem veszélytelen. Amúgy első körben tényleg a jogi oldalával kerülj tisztába, Magyarországon erre legálisan nincs lehetőséged. Nem rosszindulatból írom, de remélem, a te lakóhelyeden sincs; annyi, de annyi baleset következett már ebből, hogy egy ilyesmi állat

a) a saját gazdájára támadt otthon

b) kiszökött és másra támadt

c) a gazdi meggondolta magát és egyszerűen kirakta valahol.


Tudom, hogy ez nem azt jelenti, hogy más (akár te) ne lehetne felelős tartója egy veszélyes állatnak, de nem véletlenül kötik engedélyhez (az engedélyt pedig végzettséghez/tapasztalathoz).

2020. ápr. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Cipruson élek, és nem hiszem hogy kell engedély sokan tartanak nagy kígyókat.
2020. ápr. 30. 15:53
 10/10 anonim ***** válasza:
Akik "nagy kígyókat" tartanak, azoknak is többnyire kell CITES engedély hozzá, persze fajtól függ.
2021. nov. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!