Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Görög teknős kalciumozás?

Drfauna kérdése:

Görög teknős kalciumozás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy majdnem egy éves görög tekim, és nem teljesen vagyok tisztában a kalciumozással, vitaminozással.

Az első kérdés: Kell-e vitaminozni? Tehát elég a kalcium, vagy vitamin is kell? Mezei növényeket kap, amik biztos tele vannak tápanyaggal. Emellett salátát kap, néha más gyümiket, zöldségeket. Persze csak olyat, amit ehet.

A második kérdés: Ha kell vitaminozni is, akkor ti a port, vagy a cseppet ajánlanátok?

Harmadik: (ez a legfontosabb kérdés) A kalciumozásra van-e valami bevált módszeretek? A kalcium lepereg a növényekről, így a tálka alján ragad mind. Néha megpróbálom belenyomkodni a levélbe, de szerintem az nem elég kalcium a tekimnek, ami ezzel a módszerrel bejut a szervezetébe. Ti hogy csináljátok? És a Mezei növényeket kell kalciumozni? (Mert én kalciumozom, csak lehet, hogy fölösleges.)



2020. máj. 4. 14:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Kell. Por. Szépia csont.
2020. máj. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Szia!

Nekem is van egy görög tekim 2 éve.

Mindenképp kell neki LED lámpa és azt nappal felkapcsolni, mert ez erősíti a páncélját. Sok esetben ennek hiányában "behorpad", eldeformálódik a páncél. És is használok kalciumot. Port.

Egy tömbbe van nekem. Rá szoktam részelni a kajájára. Amúgy az én tekim körüli. Sztem nem ízlik neki.

15/l

2020. máj. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Kerüli*
2020. máj. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem LED lámpa, hanem UV FÉNY kell neki. nAGYON nem mindegy. Illetve az UV lámpát félévente cserélni kell, ha nem akarod, hogy rosszul fejlődjön a páncélja.
2020. máj. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Salátát, zöldséget, gyümölcsöt NE!!! kapjon. Szereti, és meg is eszi, de van sok olyan köztük, ami gátolja a kalcium beépülését(pl. paradicsom). A salátában nincs neki semmi tápanyag, kb. mintha csak vízt kapna. Növényekkel etesd, pl. pitypang, lándzsás útifű, lóhere, ilyesmik.
2020. jún. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!