Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kígyósok! Tudnátok segíteni...

Kígyósok! Tudnátok segíteni etetéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Szeretnék kígyót tartani, viszont nem igazán tudom, hogyan kéne az etetést megoldani. Gondolom korában még ilyen csomagolt fagyasztott egeret eszik, addig oké is, de ha nagyobb lesz, amikor már felnőtt egér kell neki, akkor muszáj élőt venni neki? És ilyenkor tartsak itthon egy ketrecben egereket, vagy minden héten menjek el venni egyet? Vagy ti hogyan szoktátok megoldani?
2020. jún. 30. 16:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Jó a mirelit. De FONTOS, hogy előtte alaposan olvaszd ki, és közvetlenül etetés előtt, tedd forró vízbe, hogy legyen "testhője".

De ne égesse meg a kígyót!

2020. jún. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem minden kigyo hajlando megenni a leolt egeret. Az enyem csak ugy ette meg ha mozgattam neki..

Az elo eger viszonylag gyorsan szaporodik, de budosek ezert ne tartsd lakasban oket, garazsban inkabb, es igen egyertelmuen ketrecben vagy egy szelesebb terrariumban, en nekem pl.a terrarium biztonsagosabb volt, igaz elotte volt egy gekkom es ove volt a terko.. dragabb buli a terrarium mint egy ketrec de nem szoktek meg es elfert tobb egerem is egyszerre.

2020. jún. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Esetleg erkélyen tartható lenne?
2020. jún. 30. 17:34
 4/11 anonim ***** válasza:
20-30 fokban erzi jol magat egy eger, az erkely egy ideig oke, de telen?
2020. jún. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Meg aztan gyorsan szaporodnak, tobb eger kell ha nem akarsz mindig egerert szaladgalni.

Azonos nemueket ha tartasz az oke, de en jartam mar ugy, hogy him kameleont akartam vasarolni es az allatboltban nostenyt akartak eladni, mondvan, hogy him. Szoval inkabb tobb eger de szamolj a szaporodassal.

Ruhazz be egy terrariumra, hasznaltan veszel jo aron es ha jol tartod az egereket akkor kibirhatoak a lakasban is. Engem irritalt, nekem budosek voltak hiaba tisztitottam naluk, probald ki aztan majd eldontod, mindenki mas. Kigyot milyet szeretnel?

2020. jún. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Gabonasikló/királypiton érdekel leginkább, de a királypiton jobban tetszik. Eddig leopárdgekkót tartottam, viszont sajnos tavaly elpusztult. (olyan 10-11 év után), szóval valamennyi tapasztalatom van hüllővel, de azért egy kígyó mégis csak más.
2020. jún. 30. 17:52
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, de ha kezdo vagy mindenkepp gabonasiklo semmi piton!
2020. jún. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Egy piton tartása miben nehezebb, mint egy siklóé? (azon kívül, hogy nagyobb hely kell neki). Milyen tapasztalattal érdemes elkezdeni pitont tartani?
2020. jún. 30. 17:56
 9/11 anonim ***** válasza:
Pitonnak minel nagyobb a hely annal jobban tud novekedni. Kajara elegge odakell figyelni, mert o konnyen zsirosodik. De azert a kajat megvalogatja. En nehezebben tudtam kezhez szoktatni mint a gabonasiklot. Haraposabb joszag is.
2020. jún. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A királypitont szokták ajánlani kezdőknek is.
2020. jún. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!