Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen olyan vadon élő kígyófa...

Milyen olyan vadon élő kígyófajok vannak itt Magyarországon, amikre jellemző a hirtelen elvékonyodó farok? (viperákat leszámítva)

Figyelt kérdés

2020. júl. 22. 17:47
 1/4 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Itt van Mo.-on megtalálható össz-vissz 15 hüllőfaj listája: [link]

Ahogy látod kígyókból van 5 siklónk és 2 viperánk. A siklókra nem jellemző a hirtelen elvékonyokó farok, a viperáknál esetleg. Ha arra gondolsz ,hogy láttál ilyen kígyót akkor az is lehet ,hogy egy lábatlan gyíkot láttál.

2020. júl. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
33%
A kokszos kondisok.
2020. júl. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát a lábatlan gyík bekavart... A leírás szerint ritkán éri el a fél méteres hosszt, márpedig annál hosszabbnak becsültem a jószágot. Persze ez semmit se jelent, egyrészt mert az én saccolásaim trágyák, másrészt a bozót alól kandikált ki a farka, és csak annyit láttam belőle. Annyi biztos még, hogy a farka legvége lekerekített volt.
2020. júl. 22. 20:53
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet h nőstény kígyót láttál, azoknak vékonyodik el a farkuk hirtelen
2020. júl. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!