Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Vörös Gabonasikló tartása?

Vörös Gabonasikló tartása?

Figyelt kérdés

Voltam ma egy állatkereskedésben ahol az eladóval össze"írtuk" hogy kb. mi kell egy gabonasiklónak.

Kezdésnek beírtunk egy 60*30*30-as hátterezett terráriumot.

Világításnak azt mondta elég egy fűtőlap is, 25*30-as, 16 W-os, ez tényleg elég?

Egy kisebb "tároló" doboz is szerintem jó ötlet, mondjuk takarítás közben beletenni a kígyót.

Az egy 30*20*20-as műanyag szellőzős doboz.

Egy hő-és páratartalom mérő sem rossz ötlet szerintem.

Illetve egy 30*20*5 cm- es medencét (itatót) ajánlott.

Ez nem túl kicsi?

"Díszeknek" néztem bivaly koponyát, egy búvóhelyet (30*30*15), egy 40 cm-es faágat, egy kis "csokor" műnövényt.

Aljzatnak kókuszrostot ajánlott.

Az jó lesz, esetleg más?

Meg néztem még kiegészítésnek egy terrárium zárat (a kulcsos fajtát).

Nem tudom ez jobb vagy a lakatos?

Meg egy bambuszból készült etetőcsipeszt + alomkiszedő lapátot.

Kihagytam valamit? Esetleg túlzásba vittem? Bocsi, ha sok hülyeségeket összehordok de ez lesz az első hüllőm.


2020. nov. 23. 22:49
 1/3 anonim ***** válasza:
63%

Ajándék!


Legális, vírusmentes!


[link]

2020. nov. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Túlzasba vitted keményen.
2020. nov. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Évek óta vannak siklóim.

Válaszolok a kérdéseidre.

Elég a fűtőlap, nem igényelnek világítást. a természetben sem keresik a közvetlen fényeket.

A medence mérete is megfelelő lesz, nem kell nagyobb, nem vizisikló.

Nem használnék kókuszrostot aljzatként. Lignocelt teszek alájuk (olcsóbb is és jobb is nekik. kevésbé lesz hajlamos bármilyen börbetegségre.

Szerintem nem estél túlzásba. Ezek szükséges felszerelések.

Bár a lapát és a csipesz nem szükséges hogy bambuszból legyen. A funkcióját lássa el és kész. Nekem a gyerek egyik homokozólapátja van befogva erre.

2021. jan. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!