Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért legális olyan állat...

Miért legális olyan állat tartása mint a zöld leguán?

Figyelt kérdés
Nem háziállatnak való,komoly sérüléseket okozhat,óriásira nö,teljesen kiszámithatlan stb mégsincs betiltva

2020. dec. 13. 10:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
90%

Én hüllőtartó vagyok. A leguán és a kutya teljesen más kategória. A leguán tényleg nagyon szeszélyes. Territoriális állat, önfejű, ha szerencséd van kiválaszt az "emberének" és akkor neked hagyja, hogy hozzáérj, felvedd, piszkáld, stb..., de még akkor is nagyon kell figyelni a testbeszédét. Aki nem hiszi itt van néhány példa:


Territoriális viselkedés:

[link]


Harapás (saját felelősségre kattints):


[link]


[link]


[link]


[link]


És akkor még nem is beszéltünk a karmolásról, vagy a farokcsapásról, amik szintén vért tudnak ontani.


A vicces amúgy az, hogy Magyarországon bizonyos hüllők, például az ázsiai vízivaránusz tartása engedélyhez van kötve, de a leguáné nem. Szerintem azért, mert nem húsevő állat, de ettől függetlenül én előbb bíznék meg egy krokodil varánuszban, mint egy leguánban.

2020. dec. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

11-es

Pontosan,végre egy hozzáértő,nagyon veszélyes állat,több nagyon komoly hüllő szakértő véleménye alapján a lehető legkiszámíthatatlanabb hüllő, az emberek 99,99%-ának abszolút nem ajánlott. Leggyakrabban eldobott állat mert ezzel nagyon kevesen birnak és nem egy ember vesztette el ujját vagy szenvedett maradandó károsodást.

2020. dec. 13. 16:23
 13/17 anonim ***** válasza:
80%

Azoknak akik ilyen állatokat tartanak, a nagy része keményen utánaolvas. Biztosítja az állat megfelelő helyét, tanulmányozza a viselkedését, és tudja hogy mikor nem szabad zaklatni. Csak ezután vág bele a tartásába. Balesetek előfordulnak, de szerintem aki tart, az felelősséggel tartja.

Az meg hogy összepiszkít mindent az a gazdi dolga. Ő takarít, az ő lakását intézi el. Ellenben mikor a kutyák aknáznak mindent tele, te meg belelépsz a járdán/parkban az jóval kellemetlenebb..

Elenyésző mennyiségű ember tart leguánt mégis feltételekhez kötnéd a tartását, a kutya/macska tartók viszont jóval több gondot okoznak, mégsincs semmi rá. Rengeteg sérülést okoznak a kóbor kutyák, és igen van olyan is hogy ölnek.

2020. dec. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
79%
A leguántartás engedélyhez kötése nem volna hülyeség. Na nem azért, mert olyan nagyon veszélyes volna, hiszen a fogai kicsik, és olyanról sem hallottam még, hogy a farkával csontot tört volna. Inkább azért kéne, mert körülményes és nagy szakértelmet igényel a tartása, amit csak kevés tulaj tud számára biztosítani, emiatt pedig sok példány szenved és fiatalon elpusztul.
2020. dec. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Egy nagytestű kutya SOKKAL veszélyesebb.

Nem kell betiltani, aki utána tud járni és biztosítani a körülményeket számára, had tartsa!

2021. febr. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ja, de a szomszéd tacskója kiszökik lábon harap, azért egy leguán ha kiszökne talán járókerettel is lehagynád, mellesleg az egyik legjobban kézhez szoktatható hüllő, a szomszédom macskája nagyobb karmolásokat okoz.
2023. ápr. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
11. Jó tudni hogy egy sisakos kaméleon is vagy egy ékszerteknős is képes darabokat leharapni rólad, ezek nem magyarországon élő gyíkok amik erre nem képesek.
2023. ápr. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!