Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen kígyón legyen?

Milyen kígyón legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Már nagyon régóta szeretnék egy kígyót. Olyan szeretnék aminek kicsi hely kell maga a kígyó is kicsi és nincs mérge. Van ilyen? Ha igen akkor nevet tudtok adni?

Apa benne lenne szerintem.

De anya..

Őt nemtudom hogyan vegyem rá erre. Írhattok párbeszédeket hogy hogyan mondjam el neki.

Köszönöm az értelmes válaszokat. :)



2020. dec. 30. 19:18
 1/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Szerintem először olvass sok-sok szakirodalmat, lépj be több facebook csoportba is és ott is érdeklődj mert már ez indulásból bajjósló ,hogy “kicsi legyen s kis helyen elférjen”.

Kezdőknek gabonasiklót szoktak ajánlani, rengeteg színváltozata létezik. Ha jól rémlik minimum kb 100x50x50 cm terrárium kell neki, ez nem tudom mennyire számít neked kicsinek.


Ha megvan az elegendő lexikális tudás akkor jöhet először a szülők beleegyezése. Közöld velük ,hogy a kígyó a te szobádban lesz, a te pénzedből tartod el, nekik rá se kell nézni. Így talán engedékenyebbek lesznek, bár nem ismerem a szüleidet. Csak épp az eleségállat lesz húzós mert ha fagyasztott egérrel akarod etetni akkor azt ugye fagyasztóban kell tartani (az élő kaja megint egy vicces dolog).


Szóval szívd fel magad tudással mielőtt bármit megveszel (ez igazából mindig mindenre igaz). Majdaztán esetleg jöhet a kígyó.

2020. dec. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 gucsti123 válasza:
73%
gabonasikló, patkánysikló, királypiton (viszonylag kicsi 90-150 cm).
2020. dec. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Gabonasikló
2020. dec. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Anyukádnak próbáld úgy előadni, hogy ne érezze úgy, mintha rá akarnák erőltetni, egy kicsit adj neki időt. Úgy értem magadról beszélj, ne róla. Az a szülőknél általában beválik ha arról beszélsz, hogy mire vágysz, nem pedig arra, hogy ő benne milyen változást akarsz elérni. Amúgy lehet butaságot mondok mert nem ismerlek titeket, de azért igyekszem segíteni, mert velem dettó, úgy értem teljesen ugyanez volt. Szerettem volna kígyót, apa teljesen benne volt, anya viszont annál kevésbé. Sikerült, és kaptam is volna, csak nem fért volna sehol olyan terrarium a házba ahol jól érezni magát a kígyó, meg nem is lenne ízléstelen. Úgyhogy nekem ezzel a taktikával bevált, csak persze elköltözni nem fogunk egy kis sziszegő miatt.

És amúgy én is a gabona siklót ajánlanám. ;)))

2020. dec. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is gabona siklót ajánlanám első kigyónak.
2020. dec. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Gabonasikló, kenyai homoki boa, disznóorrú sikló (hátsóméregfogas, emberre ártalmatlan), Dendrelaphis punctulatus, királysikló.

Ezek közzül sokan cukik is.

2020. dec. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!