Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen hüllőt tartsak vagy...

Milyen hüllőt tartsak vagy kétéltűt?

Figyelt kérdés

14 - 15ezer forintot szánnék az llatra és a felszerelésre.

Napi 1- 2 órát tudnék szánni rá a gondozáson kívül. De csak egy állatot szeretnék tartani.

12vagyok



#hüllő #hidegvérűség #Melegvérúek #milyen állatot tartsak
2015. júl. 8. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:
leopárd gekkó
2015. júl. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

mivel ezekhez kell egy terrárium, világítás,aljzat,eleség . maga az állat. 14-15 ezerből nem jönnél ki.

talán hörcsög , vagy valamilyen kisemlős, mondjuk degu és felszerelése jönne ki ennyiből.


én teknőst ajánlok, mint hüllő. ha a spórolás a cél, akkor olyat válassz, ami kistermetű és nem fog nagyra nőni, azaz elég neki egy átlag akvaterrárium.(minél nagyobb akvárium, annál drágább) pézsma vagy iszapteknős nem nő nagyra.


esetleg még valamilyen békát tudnál tartani ennyiből, vagy csigát.


az igazság az, hogy a hüllők és a kétéltűek nem igényelnek napi 1-2 óra foglalkozást(általában)


az is fontos, hogy ez ne fellángolás legyen, mert hosszú ideig élhetnek.

na meg a pénzt gondold át, mert ennyiből kijönne egy terrárium meg 1-2 dolog, de az állat már nem

2015. júl. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sajnos egy teknősös akváriumot sem tudsz beindítani ennyiből. Nem érdemes kicsi akváriummal kezdeni, mert előbb utóbb nagyobb fog kelleni. Egy kisebb termetű teki is igényel 150-200 liter vizet, és önmagában a jószág is 6-7 ezerbe kerül. Akvárium, aljzat, szűrő, fűtő....

Low tech-el is 40-50 ezer forint. A hüllők nem igényelnek foglalkozást, de az akváriumnak és a terráriumnak is tisztának kell lennie, ami viszont időt és odafigyelést igényel. Javaslom olvass utána több állatnak is, hogy hogyan kell tartani őket, és válassz. De én is kisemlőst javasolnék inkább.

2015. júl. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Valójában a pézsmateknős legdrágább faja eléri a tízezer forintot. A felszerelése is elég drága. Persze nagy örömet okoz, ha valakinek tényleg van ideje és módja gondozni, érdemes. De ennyi pénzért leginkább kisemlős, vagy papagáj ami lehetséges. Vagy gőte. Bár az is kicsit magasabb. De maga az állat nem sokba kerül. Ha pl a választott gőte Mexikói axolotl, nem kell neki kilépő, szárazulat, elég melegítő, szűrő bele. Meg persze berendezés.
2015. júl. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

sajnos a legtöbb kisemlős és kisállat a legelején sokba van. ugyanis kell nekik ketrec,akvárium,terrárium ezekhez megfelelő felszerelés. és végül maga az állat meg a kajája.

utána már havi szinten akár pár száz forintba fájna az etetése, de a kezdet mindig sokba.

én azt javaslom, hogy döntsd el, hogy mit szeretnél. ha megvan akkor kezdj el beszerezni mindent ami hozzá kell. ugye legvégére marad az állat.

így lehet, hogy nem lesz most rövid időn belül meg,de igaza volt az előzőnek, ha már megveszed a felszerelést akkor ne spórolj rajta, mert később baj lesz belőle ha kell jobb és nagyobb.

és ne feledjük el, hogy nekik az lesz az otthonuk. sok állatnál minél nagyobb, annál jobb elven kéne gondolkozni.

a pézsma teknőst csak javasoltam, boltokban kb 3-6 ezer forint. de igen, nem jönnél ki 15ből.

ha ügyes vagy akkor te is kialakíthatod aaz állat otthonát. pl külföldön sokan maguk csinálják az állat ketrecét.olcsóbb mint készen venni. de mivel hüllőt szeretnél általában ezeknek üvegből kell lenni,azt jobb szakemberre bízni.

talán egy kisebb akvárium használtan és pár kishal kijönne ennyiből


de a legtöbb hüllő és kétéltű állat se jönne ki 15 ből. írtam hogy békák,csigák,egyes teknősök(sárgafülű 2E körül van) kijönne. de kígyó,kaméleon és egyéb népszerű állatok nem jönnének ki ennyi pénzből.

szóval fokoatossan vedd meg neki a cuccot ha megvan minden jöhet az állat:)

2015. júl. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
lehet spróolni pár dolgon, pl kilépőt vagy napozót te is csinálhatsz.búvóhelyet is stb. ezeket természetből is haza tudod vinni, csak alapsan kell fertőtleníteni .szóval lehet spórolni de nem mindenen
2015. júl. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Molnár Jószef válasza:
Szerintem enyiből nem tudsz hüllőt tartani,de hogy ha megkéred apukádat vagy anyukádat hogy adjanak egy kis pénzt akkor szerintem megy tudod venni csak meg kell velük beszélni,vagy karácsonra/szülinapodra kérj hüllőt vagy kétéltűt.Trionyx terrarisztikai szaküzlet: Budapest 13 kerület Kassák Lajos utca 72
2015. okt. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!