Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A kigyóknak/siklóknak az élő...

A kigyóknak/siklóknak az élő vagy előre leölt rágcsálók a jobbak?

Figyelt kérdés
Én majd az előre leölt felé hajlok, mert nem tudja megsérteni az állatot és biztos hogy nincs benne élő parazita.

2021. jan. 23. 15:41
A kérdező szavazást indított:
Élő
Előre leölt
Egyformán jó
20 szavazat
1 2
 1/16 anonim válasza:
82%
Élő parazita lehet leöltben is.
2021. jan. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Fagyasztottban is?

Szerintem kizárt

2021. jan. 23. 15:48
 3/16 Grimfox ***** válasza:
91%

A paraziták pete, és lárva alakban eléggé szívósak tudnak lenni. Egyes paraziták még kifejlett formában is bírják a huzamosabb fagypont alatti hőmérsékletet.

A kígyófélék ragadozók, a vadászösztönük élő táppal való stimulálása hozzájárul az állatok jólétéhez. A fagyasztott táp főképp az állattartó kényelmét szolgálja. Eltartható, nem kell külön tartani a táplálékállatot(ha nem azonnal adod a kígyónak), és nem látod, ahogy a kígyó megöli. Ha megbízható ellátótól veszed a táplálékállatot, akkor minimális az esélye, hogy parazitával fertőzött.

2021. jan. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
Ez szép és jó, de van olyan kígyó, ami nem fogja megenni az előre leölt állatot, egyszerűen nem tekinti prédának/élelemnek, ha már nem mozog. Megbízható helyről kell beszerezni, és akkor nem lesz benne parazita.
2021. jan. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nekem a királysikló tetszik nagyon, azt olvastam hogy elfogadja a leölt állatot és falánk jó étvágyú.


Érdekes pont azt olvastam hogy az állattartó élvezetét szolgálja csak az élővel etetés. Az egyetlen elfogadható indok élő állatra ha a kigyó semmiképpen sem fogadja el az előre leöltett. De máskülönben semmi értelme csak felesleges kockázat.

2021. jan. 23. 15:58
 6/16 anonim ***** válasza:
35%
Az élő, mivel vadásznak. A döghúst nem eszik meg. Mindenképpen élő zsákmányt kell adni nekik.
2021. jan. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
61%
Te most azon parázol, hogy a leendő kígyódat majd biztosan kinyírja önvédelemből egy takarmányegérke?
2021. jan. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Megsérti,vagy parazitát betegséget add át neki stb.

Felelősen akarok állattartáshoz hozzáállni és mindent tudni akarok hogy mi a legjobb az állatnak mielőtt belevágok.

2021. jan. 23. 16:13
 9/16 anonim válasza:
16%
Remélem nem társasházban laksz!
2021. jan. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Utolsó miért fontos?

Egyébként nem.

2021. jan. 23. 17:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!