Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A kígyóknak lehetnek érzéseik?

A kígyóknak lehetnek érzéseik?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy pl. a kutya meg a macska tud hálás lenni, ha az ember megszeretgeti vagy megeteti őket, de a kígyóknál tapasztalt valaki ilyet?

2019. júl. 11. 15:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet kamu hír, de hirtelen ez ugrott be. A kígyó megmentette a gazdája életét:

[link]


Amúgy szerintem vannak érzéseik. Nem sok, de kevés biztosan..

egyik kígyóm se kedvelte anyámat. Lehet megérezték, hogy utálja őket. Más emberrel nem voltak így, csak vele.

Egyszer kaptam egy kígyót ami atkás volt, nem vedlett rendesen. Házilag megoldottam a kezelését, szerintem értette hogy segíteni akarok, mert nyugodtan tűrte hogy fogdosom.

2019. júl. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vannak, de nagyobb fokú kötődést nem tudnak kialakítani másokkal, ez nem azért van, mert nem lennének érzéseik, hanem mert egyszerűen nem társas lények. A maximális kapcsolat, amit egy kígyó az emberrel ki tud alakítani az a bizalom.
2019. júl. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi, a válaszokat!
2019. júl. 11. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!