Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mennyire áll még biztosan a...

Balasa Bence kérdése:

Mennyire áll még biztosan a százlábú kígyó teória?

Figyelt kérdés

A gyerekkori enciklopédiámban is ez volt:

"Manapság a kígyók lassúk, és csak kúszni képesek a földön, de egykor talán száznál is több végtagjuk volt."



A 2000-es évek elején voltam még kisgyermek.



2021. jan. 27. 15:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

De fura amit írsz, erről a teóriáról még nem hallottam.

Figyelemmel kísérem a válaszokat.

2021. jan. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
A száz láb elég kérdéses, azonban több ősi kígyófaj csontjait is megtalálták, amiknek még volt 2 ill. 4 lába.
2021. jan. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

A kígyóknak sok bordájuk van, gondolom ezek csontjai emlékeztettek egyeseket elcsökevényesedett végtagokra. Ennek ellenére nem valószínű hogy az őseiknek sok lába lett volna. Nem tudok ilyen régészeti leletről (igaz, nem vagyok szakértő).

A magyar Wikipédia ezt írja:

"Története

A kígyók az evolúció során a gyíkokból alakultak ki, úgy, hogy azok lassan elvesztették lábaikat. Átmeneti forma volt például a 92 millió évvel ezelőtt élt Eupodophis descouensi, amelynek két csökevényes lába volt.[5]"


Tehát valószínűleg csupán 2 pár lába volt a kígyók őseinek.

2021. jan. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
79%
Voltak lábaik de biztos nem ennyi. 4-nél több lábú gerincest az evolúció nem alkothat.
2021. jan. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
88%
A legvalószínűbb, hogy két pár lábuk lehetett, akár csak a nagyon közeli rokon gyíkoknak. Viszont a gyíkok többsége is igazából csak "mellékes" segítésgként használja a lábát, a kígyóknál pedig több hátrányt jelentene, mint előnyt, ezért teljesen elcsökevényesedett.
2021. jan. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Ezt miből idézted? Nekem van kígyóm de egyáltalán nem lassú. Sőt épp ellenkezőleg.
2021. jan. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

6


le van írva, ne nekem mond, mond annak aki írta az enciklopédiát annak idején

2021. jan. 27. 15:53
 8/23 anonim ***** válasza:
75%
Amúgy meg igen. A kigyóknak nincs semmilyen hátrányuk a lábaik hiányából külömben nem vesztették volna el az evolúció során.
2021. jan. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Grimfox ***** válasza:
100%
Aki írta az enciklopédiát, nem nagyon értett a biológiához. A kígyók törzsfejlődése valahogy úgy kezdődött, mint a lábatlan gyíkoké. Négyről kettőre, majd nullára redukálódott a végtagjaik száma. Az óriáskígyók egyes fajainak még most is megvannak a csökevényes hátsó végtagjai.
2021. jan. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
#4: "4-nél több lábú gerincest az evolúció nem alkothat." Mi lenne ennek az akadálya?
2021. jan. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!