Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mennyi ideig nen gond ha nem...

Mennyi ideig nen gond ha nem eszik a kaméleon?

Figyelt kérdés

3 napja van egy sisakos kaméleonom, 1 hónapos.


Mindene megvan ami kell a terráriumába és elég nagy helye van.

Van benne UV lámpa, melegítőlámpa, növényei is vannak


Inni szerencsére iszik, meg láttam ásítani, ki tudja nyitni a száját is rendesen, de nem eszik


Egy rövid ideig nézi a kis kukacot amit adok neki (nem lisztkukat, nem tudom pontosan a nevét sajnos, de bőven akkora hogy beférjen a szájába) de nem mozdul rá.


Gondolom új még neki a hely és stresszes, csak azért aggódom mert volt korábban már egy kaméleonom aki az első napokban rendesen evett, amint megérkezett hozzánk az volt az első hogy evett.

Ő rendesen élt is 3 évet (sajnos aztán elkapott egy darazsat...)

Ő evett is minden nap.


Hány napig átlagos ha nem eszik egy kaméleon egy új helyen?

Hogy lehetne megetetni ha már veszélyes lenne a helyzet?



2021. jan. 29. 10:19
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Vidd egzotikus állatorvoshoz.
2021. jan. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Mivel hüllő így jól bírja a koplalást. Hagyd kicsit békén, ne stresszeld, lehet kell neki egy hét is mire megszokja az új helyét. Legyen bent kaja és víz, és majd úgyis enni fog ha megnyugodott.

Hány fok van bent neki?

2021. jan. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Esetleg pár nem elteltével próbáld egy csipesszel a feje előtt mozgatni a kaját, hátha úgy rákap, de többnyire megoldódik magától a helyzet.
2021. jan. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

29 fok van bent, egy kaméleonokkal foglalkozó oldalon olvastam hogy 28-30 fok nekik az ideális

A terrárium aljában hűvösebb van kicsit mert azt olvastam hogy napi rutinjuk hogy napoznak majd hűsölnek felváltva


Így a lámpánál van 29 fok kb, lent meg kicsit kevesebb, nem tudom pontosan mennyivel de nem sokkal

2021. jan. 29. 10:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Az tökéletes úgy. Adj neki időt. :) Nagy változás egy ilyen költözés. Amikor a szakállas agámámat hoztam el ő több mint két hétig nem volt hajlandó enni. Most meg már egy nagy dömper lett belőle.
2021. jan. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Remélem rendben lesz akkor:)

2021. jan. 29. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!