Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért akar folyton a fejemre...

Miért akar folyton a fejemre mászni a kaméleon, ha amikor visszateszem a terráriumába szinte menekül előlem?

Figyelt kérdés
Nemrég hazahozott, 2 hónapos, hím párduckaméleonom minden alkalommal, mikor a kezemre csimpaszkodik, a fejemre akar mászni. Mikor onnan leveszem és egy ághoz tartom, nem látott sebességgel menekül előlem.

2021. jan. 30. 16:45
 1/3 anonim ***** válasza:
17%
Mert szabad akar lenni.
2021. jan. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nincs kaméleonom, de érdekelt a kérdés, úgyhogy kicsit utána olvastam a dolgoknak. Nem lehet, hogy a terráriuma nem megfelelő? A 2 hónapos kaméleon még picinek számít, úgyhogy másfajta terrárium kell neki, mint a nagyobbaknak. Lehet, hogy túl nagy a terráriuma, ezért ki szeretne jönni, kint viszont nem érzi még biztonságban magát. Valamint a kaméleonoknak szükségük van egy magasabban lévő ágra/rácsra/hálóra, amibe belekapaszkodhatnak. Talán ezért szeretne a fejedre mászni.

Találtam egy linket, ami szerintem jól összeszedi a dolgokat, remélem segít.

[link]

2021. jan. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A terráriummal nem hiszem hogy baj lenne, a méretei megegyeznek a weboldalon írtakkal, és más, a tartásához szükséges eszközzel sincs valószínüleg probléma, mindent szakértőktől vásároltam. Viszont, belegondolva, bárhova teszem, mindig a legmagasabb pontra akar feljutni.
2021. jan. 30. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!