Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Találtam egy szép nagy ékszert...

Találtam egy szép nagy ékszertekit, mostanában nem akar vízbe menni, enni sem. A farka mellett mind a két oldalt mintha tojást tapintanék ki. Honnan tudom meg, hogy nőstény? Ha tényleg tojást tapintok, milyen helyet csináljak a tojásrakásra?

Figyelt kérdés
2008. dec. 3. 13:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg a nősténynek hosszú. akár 1 cm-es karmai vanna a mellső lábán. Lehet, hogy téli álmot akar aludni ezért nem eszik és nem akar vízbe menni. Télen a mi teknőseink sem ettek sokat. Egyébként is hetente etettük őket. Tojást homokba szoktak rakni, de ahhoz hogy kikeljenek meleg és megfelelő páratartalom kell. Teleltetni elvileg egy rongyokkal teli papír dobozban is lehet, ha nyugton marad.
2008. dec. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
74%
Úgy tudod megnézni,hogyha a sárga részére fordítod.A fekete foltoktól függ,fiú vagy lány.Ha két oldal vannak lány.Ha össze vissza fiú.
2008. dec. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tévedés, mert a hímeknek van az első lábukon jóval hosszabb karom, a farka is hosszabb, vaskosabb. Haspáncélja befelé homorít. A nőstény haspáncélja domború vagy egyenes, farka rövid és az első lábain a karmai egy csöppet sem hosszúak, teljesen egyformák.

Tehát ha ezek alapján gondolod, hogy nőstény és esetleg tojni akarna,ámbár nem ebben az időszakban szoktak, de ha mégis, akkor egy kb. 20 cm mély homokos területet kell bíztosítani neki ahol lehetősége van ásni. Természetesen egy száraz területre gondoltam.

2008. dec. 31. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!