Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Párduc- vagy sisakoskaméleon?

Párduc- vagy sisakoskaméleon?

Figyelt kérdés

Öcsémmel gondolkozunk azon, hogy névnapunkra közös ajándékként kérünk egy kaméleont. Mindkettőnknek az első hüllő lenne, eddig csak emlőseink és halaink voltak.

Párduc- vagy sisakoskaméleont ajánljátok? Előbbi nekem speciál jobban tetszik, viszont nagyon horrorárakban vannak a hímek. Úgy hallottam, a nőstények könnyen betegszenek, ez mennyire igaz?

A sisakoskaméleon anyagi szempontból jóval szimpatikusabb, viszont az meg elvileg elég antiszociális, nem szereti, ha kiveszik a terráriumból. Testvérem kisgyerek, neki nyilván igénye lenne, hogy tudja babusgatni.

Természetesen utána olvastam neten a dolgoknak, de érdekelnének a személyes tapasztalatok.



2021. márc. 22. 08:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen kaméleon nem szereti, ha kiveszik a terráriumból... nagyon stresszes állatok. Ha az öcséd olyan állatot szeretne, amit napi szinten kézbe lehet venni, nem a kaméleon a jó megoldás. A stressz jelentősen lerövidíti az életét.

A nőstények a tojás visszatartás miatt pusztulnak el könnyen. Hiába nincs mellette hím, ha ivarérett, akkor is tojást fog rakni, csak így terméketleneket. Ehhez mély ásóhelyre (enyémek 50 centire ásták le a tojásaikat), tágas helyre és nyugalomra van szüksége, de még akkor is történhet baj.

A párduckaméleonnak jóval nagyobb hely kell amúgy.

A kaméleonok a legnehezebben tartható hüllők közé tartoznak. Én azt javaslom, hogy ah még nem volt semmilyen hüllőtök, kezdjetek valami olyannal, ami egyszerűbben tartható, például valamilyen talajlakó gekkóval, ha több a helyetek és pénzetek, akkor szakállas agámával, ha nem fontos a kézbevétel, akkor valamilyen anolisszal.

2021. márc. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Értem, akkor ha barátságosság alapján nézzük, édes mindegy.

Öcsém volt egyébként az egész kigondolója, neki nagy kedvenc a kaméleon már régóta, gekkó és hasonló nem érdekli, neki az ugyanolyan, mint a kertben lévő gyík.

Akkor a hím sisakoskaméleon tartása a legegyszerűbb?

2021. márc. 22. 08:38
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül. Mindenképp a sisakos kaméleont ajánlom, de a nőstény, -ha problémák is adódhatnak vele- sokkal barátságosabb


Kedves 1-es! Többnyire egyetértek veled csak egy kis pontosítás: azért, hogy babusgassák NEM LEHET KIVENNI viszont mindenképpen ki kell engedni (természetesen felügyelet mellett), hogy egy kicsit mászkálhasson a növényeken hetente 1-2 alkalommal.


Ha az öcséd babusgatni akar valamit, akkor vegyetek neki kutyát, macskát, nyulat, vagy plüssmacit, DE A HÜLLŐK NEM BÍRJÁK IDEGEKKEL A BABUSGATÁST. Több olyan esetről is hallani, hogy az állatok infarktust kaptak. Én értem, hogy az öcséd csak kaméleont akar, de állatkínzás lenne hagyni, hogy csóró kami egész életén át stresszben és rettegésben éljen. A hüllők ilyen állatok, az öcséd ezt majd megtanulja. Egy kisgyereknek hatalmas az akaratereje, de vagy értessétek meg vele, hogy nem lehet babusgatni, vagy vegyetek más állatot.


Ui.: Siklófajták tűrik, ha kiveszik őket, csak meg kell tanítani az öcsédnek, hogyan kell fogni esetleg egy olyat beszerezhetnétek, valamint leguánt szoktak még gyerekek mellé venni, azt lehet simogatni, de kivenni nem. Viszont a kaméleon nagyon stresszes állat, attól is infarktust kaphat, ha valaki hirtelen mozdulatot tesz a terráriuma mellett.

2021. márc. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A babusgatást nem úgy kell érteni, hogy simogatná, nyomkodná, csak szimplán szeretné néha kézbe venni. Van két kutyánk és egy macskánk, azokon ki tudja élni a nyomorgatási kényszereit :D

Végül a hím párduckaméleon mellett döntöttünk, most nézegetem a tenyésztőket.

2021. márc. 24. 13:07
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]

itt egy link, ez a chameleonfarm oldala. Érdemes még megnézni a Kaméleonszigeten is, de az tapasztalataim szerint 10000 forinttal drágább.

A párduckaméleonoknak NAGYON nagy hely kell, de abból valóban a hímek barátságosabbak. Abban az esetben, ha mégis sisakos mellett döntötök, azoknak először nevelőterrárium kell (30x30x50)

Sok sikert a kamihoz ;)

2021. márc. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a sisakos kaméleon. Sok sikert a tartásához.
2021. márc. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6-os

a leopárdkaméleon SOKKAL barátságosabb (azért is kerül az 75000-100000 forintba, míg a sisakos 10000ért megkapod)

2021. márc. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!