Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan szoktassam kézhez a...

Hogyan szoktassam kézhez a szakállas agámám?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Még decemberben kaptam egy szakállas agámát, nem terveztem hogy ilyen állatom lesz, csak megtetszett az állatkereskedésben, viszont ott nem mondtak el róla sok mindent. Az a problémám, hogy nagyon aggresszív és fél tőlem, amikor sose bántottam. Nem engedi hogy kivegyem, pedig úgy tudom hogy az agámák mindig nyugisak. Ha lassan benyúlok, vagy elfut, vagy kinyitja a száját, és egyszerűen nem szeret engem. Próbáltam keresgélni googlen hogy ilyenkor mit kell csinálni, de nem találtam semmit arról, hogy miért ilyen. Mit tegyek hogy megszokjon, és egyáltalan engedje a kezem közelségét?



2021. ápr. 28. 15:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Legyél sokat a közelében, ne nyúlj hozzá, csak pakolássz, üldögélj, ilyenek. Aztán csak dugd be a kezed a terráriumba, majd rakj bele valami olyan kaját, amit szeret (lisztkukac rossz nekik). Előbb-utóbb így talán megszelidül. Lehet, hogy sosem fog, mivel a kisállatboltokban kapható egyedek általában beltenyésztettek, és rossz vérvonalúak, így rögződhetnek bennük rossz tulajdonságok, de ezek az állatok alapvetően nem igénylik a babusgatást, tehát lehet, hogy egy olyat fogtál ki, ami nem is viseli el.


Egyébként a tartási körülményei milyenek? Mert állatot (főleg egzotikusat) nem úgy veszünk, hogy bemész osztan megtetszik, és hazaviszed, mivel sokszor az eladók bődületes nagy ökörségeket mondanak arról, hogy hogy kell őket tartani, tehát lehet, hogy a helye is rossz, és ezért stresszes.

2021. ápr. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!