Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mi lehet vele? Baja van?

Mi lehet vele? Baja van?

Figyelt kérdés

Most szombaton kaptam egy kínai csíkos teknőst. A páncélja kB. 2x akkora, mint egy kétszázas, mondjuk kicsit nagyobb. 21gramm a teki.

Nagyon sokat úszkál, szépen úszik, sokat kakil, eszik rendesen. Igazi virgonc :D.

Nemrég mostam fogkefével a páncélját felül, gondoltam letisztítom neki a haspáncélját is.. És ekkor éreztem, hogy be tudom nyomni neki a haspáncélját :/. Nem nagyon nyomkodtam neki, éppen hogy. Ez ugye nem annak a jele, hogy a kereskedésben rosszul volt tartva és vitaminhiányos? :(


110l-es akvában van, kB. 35cm vízmagasság, heti 1-2 vízcsere, kajának: fagyasztott hal, teknős kocka (spenót, spirulina, garnéla, hal, ilyesmi van benne), meg tetra teki sticks táp. Napi szinten kap kaját, 4x egy héten fagyasztott halat, 1x az említett kockából és 2x a sticksből. Sajnos még nincs UVB és melegítő lámpája, és kimászója, de minél előbb szeretnék neki. Ahol vettük, azt mondta az eladó, hogyha naponta kiviszem napozni, akkor addig elvan lámpa nélkül. Vízmelegítője is van. 27-29 fokon van mindig az akva.



2021. júl. 21. 21:56
 1/5 anonim ***** válasza:
40%
Sürgősen orvost kell keresned neki!! Beteg lett! Nem tudod mennyi ideje puha?
2021. júl. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1 Szombaton került hozzám, és most vettem ezt észre. Nemtudom, hogy mennyi ideje. 😭
2021. júl. 21. 22:15
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem igazán van a közelben egzo doki, itt, ahol lakom és nemtudom, hogy a szüleim el-e viszik orvoshoz. 😭 Nem szeretném, ha meghalna.
2021. júl. 21. 22:17
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A fiatal teknősök páncélja rendszerint lágyabb, mint öregkorban, mert folyamatosan növekednek. A páncéllágyulás rendszerint nem megfelelő vitamin- és kalciumellátottságra vezethető vissza. Ezen fontos vitaminok és ásványi anyagok rendszerint megtalálhatóak a teknősök számára készített vitamin- és ásványianyag kiegészítőkben. Ezek a készítmények széles körben beszerezhetőek az aquarisztikai üzletekben. (Micro-Macro Food ásványianyag keverék por, Vita-Combi teknős csepp, vitaminoldat, amely a bőrről is felszívódik.) Nagyon durva páncéllágyulás esetén a páncélhoz belülről tapadó izmok helyén a páncél külső felületén akár behúzódások, övek is keletkezhetnek. Ilyen esetekben állatorvosi segítségre van szükség, megfelelő injekciós kezelés formájában. Az akvarisztikai boltokban kapható víztisztító szerek a célnak tökéletesen megfelelnek, a víz tisztaságára kell kellő figyelmet fordítani. A víz elsősorban etetéskor szennyeződhet, a feleslegesen adott táplálék a vízben nagyon hamar bomlik, mintegy táptalajként szolgál a baktériumok számára. Ezért alapszabály, hogy csak annyi táplálékot adjunk egyszerre, amit a teknős el is fogyaszt. Ezenkívül vízszűrők is beszerezhetőek a víz tisztítása céljából. Az első évben naponta kell etetnia teknősöket. étrendje lehet nagyon változatos, a teknőstáptól kezdve az élő halig. Főeleség lehet az egész fagyasztott hal, amelyet kiegészíthetünk teknőstáppal, lisztkukaccal, hangyatojással, teknősmüzlivel, vizibolhával, stb. A teknősök tisztán növényi eredetű táplálékot is igényelnek, hazai körülmények között szívesen elfogadják a nyers vagy forrázott salátát pitypang levelet. Az élő kis hal adása is megfelelő, mert a teknős kiélheti vadászszenvedélyét. A világításhoz tökéletesen megfelel egy 40 W-os izzó, a teknősök 24-26 °C-os vízben érzik jól magukat, amely hőszabályozós fűtőkkel biztosítható. Az infralámpa használatát nem ajánlom. A teknős ösztönösen megválasztja tartózkodási helyét, a vízen kívül biztosítani kell számára sütkérező helyet is.

[link]

2021. júl. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szedtem neki egy csomó pitypang levelet, ha lemosom már adhatom is neki? Vagy ki kell főzni? Vagy, hogy lehet ezt adni a vízi tekinek?
2021. júl. 22. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!