Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért állítják azt, hogy az...

Miért állítják azt, hogy az őskrokodiloknak volt tolla?

Figyelt kérdés
Vannak akik ezt állítják, de milyen alappal teszik?

2021. júl. 27. 08:52
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Állítja, hogy a dinók tollasak voltak. Ha igen, akkor rossz hírem van.

Magyar szakemberek közt azért vannak akik szembe mernek menni a dogmákkal, még ha mindent nem is mernek cáfolni. Ilyen a madarak dinoszaurusz eredete.

2021. aug. 6. 12:32
 22/30 anonim ***** válasza:

Csaknem egy mikrobiológus állítja ezt, aki szerint a dinoszauruszok feldobhatnák az ökoszisztémát és helyreállítanak a bolygót? A helyedben nem hallgatnék Jánosra hacsak te nem vagy az.

Egyébként ki vagy te, hogy megkérdőjelezz egy ilyen tudományos dogmát, és neves kutatókat, nem beszélve egyetemi tanszék vezetőkről? Elkéne gondolkozni magadról.

2021. aug. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Szóval az emlegetett Magyar János egy mikrobiológus, egy szakember akire gondoltok, hogy az én lennék. E szerint a tudósok között is akadnak olyanok akik nem osztják a ti dogmáitokat. Tehát nem csak az létezik amit ti akartok beállítani valóságnak.

Dogma szó jelentését ismeritek amúgy? Dogma olyan állítás melyet elsősorban vallások esetén használnak és megkérdőjelezése tilos, még akkor is, ha jogos lenne. Élet más területein is használják. Kijelentetted, hogy az állításotok dogma, ha nem igaz akkor is. Tehát nektek kellene elkezdni elmélkedni és végre felszabadulni a dogma alól.

2021. aug. 6. 17:43
 24/30 anonim ***** válasza:

Amennyire valaki szakember lehet ilyen hülyeségekkel, amit te szépen kikerültél.

A dogma valóban egy rossz szóhasználat volt, ezt elismerem, viszont tudományos tény a dinoszauruszok tollassága. Szóval végső soron igen, ez egy dogma. " A „dogma” főnév fő jelentése: „ami helyesnek bizonyult."

A kérdésem második felére sem válaszoltál. Milyen tudományos intézménynél tanulsz/dolgozol, hogy szembemensz egy ilyen komoly témával?

Amúgy szerinted én kivagyok? Soros György, vagy egy gyíkember?

Nem, én egy egyetemista vagyok, aki legjobb tudásával és az egész világ paleontológiai konszenzusával értek egyet,míg te szembemensz ezzel valamilyen idióta felsogásból. Nincs nekem olyan nagy hatásom, hogy az egész világot befolyásoljam és nincs is semmilyen tollnáci szekta, aki a háttérből irányít mindent.

Innentől veled befejeztem, nem etetem a trollt, higgy amit akarsz de ne szennyezd a világot a te egysíkú gondolkodásoddal, úgy hogy nem értesz semmihez.

2021. aug. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Kérdező, kicsit gyakran jársz te kocsmába, nem?
2021. aug. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Az ugye megvan, hogy ha a Postosuchus "őskrokodil", akkor nem hogy a Tyrannosaurus vagy Brachiosaurus, de még a Triceratops is "ősmadár"?

Pseudosuchia rendszertani egységnek része a krokodilok, sajnos ma már csak ennyi van belőle. Van egy rossz hírem, a Sarcosuchus sem krokodil. Pseudisuchia nem egyenlő a krokodilokkal sem az "őskrokodilokkal".

Általad kritizált írás pedig pont ezt tárgyalja részben, hogy mi nevezhető és mi nem nevezhető krokodilnak.

2021. aug. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Madarak nem dinoszauruszok. Sarcosuchus pedig krokodil. Mi más lenne? Esetleg vak vagy? Minden sajnálatom a fogyatékkal élőknek, de baromságot akkor sem szabad mondani. Az a fércmű nem tárgyal semmit, állít valótlan dolgokat.
2021. szept. 9. 13:31
 28/30 anonim ***** válasza:

Te aztán nagyon értesz a biológiához.

Ja bocs nem.

2021. szept. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Ugye tudod, hogy attól még nem lesz krokodil, hogy úgy néz ki mint egy krokodil? A masztodonok se elefántok.
2021. szept. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Mit vársz? Az általa kritizált cikk pont arról szól, hogy mi krokodil és mi nem az. Plusz cáfolja, azt a felvetést, hogy lehetett tolla a Pseudosuchia-knak. Erre ő itt azt állította hogy az volt írva, hogy tollasak voltak és pont.
2021. szept. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!