Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért állítják azt, hogy az...

Miért állítják azt, hogy az őskrokodiloknak volt tolla?

Figyelt kérdés
Vannak akik ezt állítják, de milyen alappal teszik?

2021. júl. 27. 08:52
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem állít ilyet.
2021. júl. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
37%
Kb. annyi alappal állítják, mint azok akik azt állítják, hogy nem volt az őskrokodilnak tolla. 50-50%, vagy igaz vagy nem. Imádom mikor ilyen bizonyíthatatlan dolgokon vitáznak egyesek.
2021. júl. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

De vannak akik ezt állítják.

Tolluk pedig nem lehetett, az csak a madaraknak van. Maximum prototoll lehetett a hüllő-madár átmenetbe.

2021. júl. 27. 09:33
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom, nagyon régen spekulálták páran hogy mivel az avemetatarsaliáknak, vagyis a pterosauriáknak és dinoszauruszoknak (legalábbis egy részüknek) tolla volt, így talán a korai pseudosuchiák, amelyekkel közös ősük van, is rendelkeztek vele, erre viszont nulla bizonyíték van, és több mint valószínű, hogy nem így volt.
2021. júl. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Nem régen spekulálták, mai napig állítják a tollas baromságot a dinoszauruszokról. Nulla bizonyíték van a tollas őskrokodilokra? Tollas dinoszauruszokra is. Mégis nyomatják mindenhol. Pár év és akkor minden krokodil tollas lesz, postosuchus, sarkosuchus a mai krokodilok.
2021. júl. 28. 09:01
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

ŐsKROKODILOKRA soha senki nem mondott szerintem olyat, hogy tollasak lettek volna. A dínók és a madarak rokonsága teljesen más tészta. Rágd ezen magad végig.


[link]

2021. júl. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Az, hogy szerinted senki nem mondta az egy dolog. Előtted író megerősítette, hogy vannak ilyenek. Olyan ostobák kik ezt terjesztik: [link]

Wikipediát pedig bárki szerkesztheti, egyértelműen a tollbuzgók kigyomlálnak mindent ami az ő vallásukkal ellentétes. A megbízhatóságáról: [link] [link]

2021. júl. 28. 13:21
 8/30 anonim ***** válasza:
54%

Az őskrokodiloknak nem valószínű, hogy lehetett tolluk, maximum quillek, amik tollszárak, de inkább tüskéknek néznek ki. Most az hogy egy idióta noname blog azt mondja hogy tolluk volt még nem lesz igaz.

Viszont a dinoszauruszok tollasak voltak, nem értem ezt az összeesküvés elméletet nálad. A csontokon ês bőrlenyomatokon tisztán látszik, hogy van e tolla vagy nem. A tudományos konszenzus most az hogy tollasak voltak és a madarak rokonai.

"A tudomány nem az igazság maga hanem az igazság megtalálásának a módszere. Amikor a tudomány megváltoztatja a véleményét, akkor az nem jelenti azt, hogy korábban hazudott neked. Azt jelenti, hogy még több ismeret birtokában jutott."

2021. júl. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

"nem valószínű, hogy lehetett tolluk, maximum quillek, amik tollszárak, de inkább tüskéknek néznek ki."

A quill az nem toll, hanem tüske. Logikád alapján leírod a quillre, hogy toll. Leírod, hogy nem valószínű, hogy volt tolluk legfeljebb tollaik voltak. Nem te írtad ezt a hulladékot véletlenül?

2021. júl. 28. 16:33
 10/30 anonim ***** válasza:
Isten ments nem én értem nyugi. A quill magyar fordítása a tollszár, ezellen nem tudok mit tenni.
2021. júl. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!